Piękna z Rept po raz kolejny wybrana. Teraz zakwitnie w tarnogórskich ogródkach

Za nami kolejna edycja święta, które na stałe wpisało się w miejski kalendarz imprez. Na rynku pojawiły się stragany i kramy, mieszkańcy mogli wziąć udział w różnorodnych warsztatach, poznaliśmy zwycięzców konkursu kulinarnego, a to wszystko oczywiście w jabłonkowych klimatach.

Wybory Pięknej z Rept 2024

Niedziela w naszym mieście niepodzielnie należała do tarnogórskiej odmiany jabłonki. Ona to właśnie jest tą słynną Piękną z Rept, która pojawia się w nazwie plenerowej imprezy, rozpoczynającej wiosenny sezon wydarzeń. 28 kwietnia dla mieszkańców i gości przygotowano rozmaite propozycje. Można było wziąć udział w loterii, której zwycięzcy otrzymywali sadzonkę wspomnianego drzewa. Ta atrakcja cieszyła się niemałym zainteresowaniem wyrażonym w równie niemałej kolejce. Dzięki temu w Tarnowskich Górach pojawi się jeszcze więcej Pięknych. To oczywiście nie wszystko.

Stowarzyszenie Góry Kultury, Fundacja EkoZabawa, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenie Artystów Śląskich STAŚ zapraszali na warsztaty dla różnych grup wiekowych. Na scenie zaprezentowali się z kolei artyści. Żadna impreza w Mieście Gwarków nie może się rzecz jasna odbyć bez jarmarku. I tym razem wystawcy rozłożyli swoje kramy na rynku. Przy okazji miało miejsce rozstrzygnięcie kulinarnego konkursu. Lokalne restauracje, cukiernie i piekarnie miał możliwość, by powalczyć o zwycięstwo w kuchennych zmaganiach. Zostały one podzielone na trzy konkurencje: szarlotka, kaczka z jabłkami oraz tarnogórski rarytas. Wszystkie dania w temacie święta! Najlepsze ciasto upiekł Wiśniowy Sad, Bistro Miarki 8 może pochwalić się swoją konkursową kaczką, natomiast nagroda za rarytas przypadła Restauracji Tesoro. Dodatkowo jury nagrodziło wyróżnieniami Piekarnię Rembek za tarnogórski specjał oraz Restaurację Tesoro za szarlotkę.

Tarnowskie gory kino plenerowe 2024

Może Cię zainteresować:

Kino plenerowe w Tarnowskich Górach 2024. Powrócą seanse samochodowe i w Parku Miejskim

Autor: Urszula Gołkowska

17/04/2024

Basen letni przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Park Wodny będzie powiększany. Ma powstać nowy basen letni i atrakcje na świeżym powietrzu

Autor: Urszula Gołkowska

28/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon