Pieluszka dla maluszka - mission completed

Mieszkańcy naszego miasta już nie jeden raz pokazali, że serca mają srebrne i pełne empatii. Tym razem podziękowania przyszły z... Gliwic.

W maju pisaliśmy o akcji Pieluszka dla maluszka. Przedsięwzięcie zainicjowała grupa wolontariuszy z Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach. Zaprosili oni mieszkańców do zbiórki pampersów dla małych podopiecznych Domu Dziecka w Gliwicach.

Pomysł podchwyciły także inne instytucje, jak na przykład Tarnogórskie Centrum Kultury.

28 lipca zebrane pampersy, a co więcej - mleko, budynie oraz płatki do mleka- zostały zawiezione do Gliwic.

- Siostry Służebniczki, prowadzące Dom Dziecka, wraz z naszym Caritas pragną wszystkim Darczyńcom podziękować za Wasze okazane wielkie serce - relacjonują pomysłodawcy przedsięwzięcia. - Dziękujemy ponadto Tarnogórskiemu Centrum Kultury oraz Parafii Matki Boskiej Królowej Wszechświata w Pniowcu za włączenie się w akcję - dodają.

Caritas z Osady Jana działa bardzo prężenie. Nie tylko organizuje różnego rodzaju działania wspierające potrzebujących. Członkowie grupy zgłosili także swój wniosek do Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnowskie Góry.

- Z wielką radością pragniemy wszystkich poinformować, że nasz wniosek, zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego, został przyjęty do puli wniosków, na które będzie można głosować - cieszą się wolontariusze. - Kochani staramy się pozyskać środki finansowe na organizację Koncertu kolędowego Izabeli Trojanowskiej i Darka Tokarczuka z Zespołu VOX na rzecz Syrii - zapowiadają.

Zainteresowani będą mogli oddać swój głos na ten projekt już od 1 września. O tym, czy propozycja zdobędzie wystarczające poparcie i otrzyma dofinansowanie, dowiemy się do 30 września.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon