Pilny apel Schroniska w Miedarach: "Obecnie nie dajemy już rady, nasze zasoby się kończą"

Placówka opiekująca się bezdomnymi zwierzętami prosi o wsparcie. Wakacje to szczególnie trudny dla niej czas. Jak można pomóc czworonogom i ich opiekunom?

Pomagam.pl
Schronisko miedary zbiórka karmy

Schronisko w Miedarach prosi o wsparcie

- Nakarm psiaka bezdomniaka. Liczba psów, które trafiły ostatnio do naszego schroniska, przechodzi nasze pojęcie - stwierdzają opiekunowie bezpańskich zwierząt. - Wiedzieliśmy, że w wakacje będziemy mieli więcej podopiecznych, ale obecnie nie dajemy już rady, nasze zasoby się kończą - dodają.

Schronisko aktywnie działa w miejscowości Miedary (gmina Zbrosławice). Zajmuje się porzuconymi psiakami i kotami. W tej chwili ma na stanie ponad dwieście podopiecznych.

- Wiemy, że okres wakacyjny to czas urlopów, słońca i odpoczynku. Niestety dla nas z perspektywy psiaków to najgorszy moment w roku. Schroniska są przepełnione, liczba porzucanych zwierząt drastycznie wzrasta - relacjonują pracownicy placówki. - Przyjmiemy każdą ilość dowolnej karmy suchej dla psiaków - podają.

Jak pomóc zwierzakom z Miedar?

Aktualnie potrzebna jest duża ilość karmy dla dorosłych i starszych psów. Można przywieźć ją do schroniska. Pracownicy czekają od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-15:00, w sobotę w godzinach: 9:00-13:00 lub popołudniami po uprzednim umówieniu się. Jest także możliwość zamówienia karmy na adres placówki (Schronisko dla zwierząt w Miedarach, ul. 1 Maja 76, 42-676 Miedary) oraz do Paczkomatu (MEA02M, ul. Kopernika 16, 42-676 Miedary, tel. 792830212). Dodatkowo przez cały rok zbierane są niepotrzebne koce, ręczniki, poszewki na pościel. Materiały znajdują zastosowanie w zwierzęcym szpitaliku.

Na portalu Pomagam.pl powstała zbiórka środków na rzecz zakupienia żywności dla psiaków. Celem jest 7 500 zł. Inicjatywę wsparły 103 osoby. Przekazały łącznie 4 450 zł. Do schroniska zaczęły także trafiać paczki przekazywane przez firmy czy prywatnych pomagających. Do akcji włączyli się między innymi: pracownicy Piekarni Cukierni MAX, kadra, rodzice, dzieci z Twórczej Chatki oraz liczni indywidualni darczyńcy.

Schronisko w Miedarach i działające na jego rzecz Stowarzyszenie lePsie Życie zajmuje się nie tylko organizowaniem awaryjnych zbiórek. Na swoim koncie mają już niejedną kreatywną akcję. W tym roku w wielu domach zawisły kalendarze ścienne z artystycznymi zdjęciami podopiecznych schroniska. Z okazji Walentynek ukazała się specjalna edycja kartek - cegiełek.

Od kilku lat trwa również sezonowa inicjatywa Przezimuj Psiaka Bezdomniaka, w ramach której można na kilka miesięcy udzielić schronienia wybranemu zwierzakowi. Zainteresowani mają także okazję, by zgłosić się do opiekunów i zaproponować swoją pomoc na przykład przy spacerach. Form wsparcia jest wiele - każdy znajdzie coś dla siebie.

Schronisko miedary

Może Cię zainteresować:

Przezimuj lub adoptuj na odległość - schronisko w Miedarach zaprasza do opieki nad bezdomnymi czworonogami

Autor: Urszula Gołkowska

12/11/2020

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon