Podsumowanie dwóch tygodni "Diabła". Eryk Lubos wcieli się w postać żołnierza powracającego do domu

16 lutego po raz ostatni kręcone będą sceny do filmu "Diabeł". Przez dwa tygodnie centrum miasta stało się planem filmowym. Zdjęcia wykonywano między innymi na rynku, ulicach: Górniczej, Lewka, Piastowskiej oraz w Parku Miejskim. Scenarzysta filmu uchylił rąbka tajemnicy dotyczącego fabuły. Przeczytajcie.

Czwartek, 16 lutego to ostatni dzień, w którym kręcone są sceny do filmu "Diabeł". Ekipę filmową można spotkać na ulicach: Piastowskiej, Żwirki i Wigury oraz Nałkowskiej. Filmowcy przyjechali do centrum Tarnowskich Gór 2 lutego, pierwsze ujęcia kręcone były na ulicy Świętej Katarzyny.

Żołnierz, który wraca do swojego rodzinnego domu

Jak zdradził scenarzysta filmu "Diabeł" Eryk Lubos wcielił się w żołnierza, który wraca do swojego rodzinnego miasta. Na aktualny tytuł (do daty premiery może ulec jeszcze zmianie) wpłynęło wiele czynników. Jednak najbardziej istotnym jest ten, że na Eryk Lubos nosił ksywkę "Dioboł" i tak też witali się z nimi znajomi na ulicach miasta. Skąd wziął się pomysł na fabułę filmu?

- W zasadzie Eryk jest poniekąd ojcem tej historii. Razem ją "rodziliśmy" i bez niego nie ma tej opowieści - tłumaczy Robert Ziębiński. Eryk włożył całą masę serca i własnej energii w to, żeby to stworzyć tego bohatera, dawno nie widziałem tak prywatnego zaangażowania w rolę- dodaje.

  Głównemu bohaterowi w codzienności towarzyszy czworonożna towarzyszka. W filmie jej rolę zagrały trzy owczarki belgijskie - suczki, które szkolone były przez specjalną jednostkę GPR K9 WOT. Jak zaznacza scenarzysta, ekipa filmowa nie mogła wyjść z podziwu poziomu posłuszeństwa czworonogów.

  - Być może przez ten wojskowy styl wychowania te psy potrafią robić to, czego my dokładnie oczekujemy - podkreślił Błażej Jankowiak, reżyser filmu.

  Reżyser i scenarzysta zdradzili również, że w filmie wystąpią: Krzysztof Stroiński (pochodzący z Pszczyny), Paulina Gałązka, Aleksandra Popławska oraz Piotr Trojan. Pozostała część scen będzie kręcona w Warszawie. Premiera filmu odbędzie się jesienią 2023 roku.

  "Diabeł"

  Może Cię zainteresować:

  Twórcy "Diabła" uchylają rąbka tajemnicy. "Może być to historia każdego z nas"

  Autor: Aleksandra Szlęzak

  08/02/2023

  Diabeł TG

  Może Cię zainteresować:

  Ekipa filmowa przyjechała do Tarnowskich Gór. Sceny do filmu Diabeł kręcone są na ul. św. Katarzyny [ZDJĘCIA]

  Autor: Martyna Urban

  02/02/2023

  Rynek ekipa filmowa

  Może Cię zainteresować:

  Kolejny dzień prac ekipy filmowej. Tym razem sceny kręcone są w obrębie Rynku [ZDJĘCIA]

  Autor: Martyna Urban

  04/02/2023

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon