Podsumowanie tygodnia 6-12.06. Tym żyły Tarnowskie Góry i okolice

Zapraszamy na coniedzielny przegląd wiadomości z ostatnich dni. O czym warto wiedzieć?

Tarnowskie Góry 12.06.2022

Gmina Świerklaniec zalana wodą. Z żywiołem walczyli strażacy z całego powiatu tarnogórskiego

Ostatnie zawirowania pogodowe sprawiły, że wiele ulic zostało zalanych deszczem. Na pomoc ruszyli strażacy.

Droga rowerowa z Tarnowskich Gór nad zalew Nakło-Chechło. Jak podpisać się pod petycją?

Jest inicjatywa, by nasze miasto połączyć z popularnym zalewem poprzez infrastrukturę rowerową. Ma to związek z zaplanowaną budową obwodnicy Świerklańca. Ruszyła już zbiórka podpisów, w którą każdy zainteresowany może się włączyć.

Śmiertelny wypadek w Nakle Śląskim. Mężczyzna wjechał w betonowe ogrodzenie

Do wypadku doszło przy ulicy Głównej w Nakle Śląskim - na Drodze Krajowej nr 78. 35-letni mężczyzna jadący samochodem marki Mercedes z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i zderzył się z betonowym ogrodzeniem.

Na Osadzie Jana zagościł nowy lokal. Lodożercy na pewno będą zadowoleni!

Znana i lubiana w naszym mieście lodziarnia właśnie otwarła swój trzeci punkt. Wiemy już, jakie smaki deserów czekają na pierwszych gości.

Tarnogórska "Sorbona" nawiązuje nowe ciekawe kontakty. Kto został partnerem szkoły?

Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach nawiązał współpracę z przedstawicielami środowiska naukowego i biznesowego. Jej symbolem będzie elektryczny bolid.

W "Chatce Baby Jagi" rozdano szczęśliwy los na loterię. AG Studio realizuje kolejną produkcję

Chatka Baby Jagi w Parku Miejskim została wykorzystana do kręcenia krótkometrażowego filmu, który jest realizowany przez AG Studio. "Szczęście" to historia o relacjach rodzinnych i czerpaniu radości z małych rzeczy.

Profesor Jan Miodek obchodził urodziny. Ślązak, fan Ruchu Chorzów i... godki. Co naprawdę profesor uważa o języku śląskim?

Profesor Jan Miodek obchodził 76. urodziny. Ten wybitny językoznawca i popularyzator polszczyzny, nadal przekonuje Ślązaków, że ich mowa jest piękną, archaiczną mową polską. Jednocześnie czyta i z uznaniem mówi o książkach pisanych godką. A nawet... szanuje prawo Ślązaków do samostanowienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon