Powstał Tarnogórski Informator Seniora. Co w nim znajdziemy i gdzie można go dostać?

Urząd Miasta we współpracy z Radą Seniorów stworzył przewodnik dla starszych mieszkańców. Dzięki niemu dowiedzą się, do kogo zwrócić się z prośbą o wsparcie w trudnych życiowych sytuacjach, jak znaleźć pomoc medyczną, a także gdzie można się towarzysko rozerwać.

Tarnogórski Informator Seniora

W zeszłym tygodniu swoją premierę miała nowa miejska publikacja. Jest ona dedykowana zarówno seniorom, którzy potrzebują wsparcia w znalezieniu najważniejszych informacji dotyczących zdrowia czy wsparcia socjalnego, jak i tym, którzy szukają ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Wszystkie te wiadomości zostały zawarte w jednej broszurze. Książeczka jest uzupełniona o dane adresowe i telefoniczne instytucji, jakie często goszczą starszych mieszkańców. Znajdziemy kontakt do zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych, uniwersytetów trzeciego wieku i klubów seniora, domów pomocy społecznej, dziennych domów pomocy czy poradni geriatrycznych. To także przydatny materiał dla osób opiekujących się swoimi najbliższymi. Publikacja została podzielona na działy: pomoc społeczna, służba zdrowia, edukacja oraz kultura.

- Informator zawiera informacje, gdzie można spędzać ciekawie i aktywnie czas, poszerzyć swoją wiedzę, gdzie szukać pomocy w różnych sytuacjach życiowych, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jak realizować cele społeczne, być aktywnym społecznie i przyczyniać się do rozwoju swojego lokalnego środowiska. W Informatorze zawarte są adresy i telefony ośrodków kultury, bibliotek, przychodni lekarskich. W "jednym miejscu" zebrano niezbędne informacje potrzebne każdemu Seniorowi - stwierdzają urzędnicy miejscy.

Rozpoczął się etap udostępniania materiałów. Gdzie można znaleźć informator? Warto szukać go w przychodniach, instytucjach kultury, Wydziale Kultury, Turystyki i Promocji Miasta (w budynku ratusza), tarnogórskich restauracjach i kawiarniach. Został wydany w formie papierowej, lekkiej książeczki, co ułatwi korzystanie z niego na co dzień.

- Mamy nadzieję, że nasza publikacja spełni wszystkie oczekiwania i będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem samych Seniorów i członków ich rodzin - dodają urzędnicy.

26 kwietnia będzie dniem znaczącym dla tarnogórskiej społeczności. Odbędą się wtedy wybory do Rady Seniorów. Zajmuje się ona konsultacjami z władzami samorządowymi w tematach związanych ze starszymi mieszkańcami. Więcej informacji na temat jej działalności poniżej.

Tarnowskie gory rada seniorow

Może Cię zainteresować:

Tarnogórska Rada Seniorów czeka na kandydatów! Jak się zgłosić do wyborów?

Autor: Urszula Gołkowska

08/02/2024

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku na scenie

Może Cię zainteresować:

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku podbija sceny. Cztery koncerty jednego tygodnia!

Autor: Urszula Gołkowska

23/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon