Razem dla małego tarnogórzanina. Zobaczcie relację z II Bartusiowego Biegu Nordicusa

W niedzielę, 18 czerwca, odbyła się druga edycja charytatywnej imprezy na rzecz zmagającego się z chorobą siedmiolatka. Chętnych do pomocy nie brakowało. Nad Zalewem w Pniowcu zebrało się prawie 300 osób!

UM Tarnowskie Góry
Strzybnica bieg

Bartusiowy Bieg Nordicusa 2023

Tarnogórzanie pomaganie mają we krwi. Po raz kolejny udowodnili to zawodnicy, którzy wzięli udział w niedzielnej imprezie. Sekcja nordic walking NORDICUS Strzybnica zorganizowała sportowe wydarzenie, podczas którego miłośnicy biegów oraz marszów z kijkami mogli wesprzeć Bartka Rachwała.

- Bartuś to siedmioletni chłopczyk z Tarnowskich Gór, który wymaga leczenia i rehabilitacji ze względu na rzadką chorobę, jaką jest Zespół Fires - ciężki i niebezpieczny rodzaj padaczki lekoopornej. W wyniku choroby Bartek oddycha przez rurkę tracheostomijną, jest odżywiany przez sondę, nie mówi, nie reaguje na swoje imię. Konieczna jest ciągła rehabilitacja chłopca - tłumaczą inicjatorzy przedsięwzięcia.

Frekwencja podczas tegorocznej edycji nie zawiodła oczekiwań. W akcji dobroczynnej udział wzięło 289 zawodników. Trasa biegu oraz marszu prowadziła przez las na granicy Strzybnicy i Pniowca. Uczestnicy mieli za zadanie pokonać dystans około trzech kilometrów. Jako dodatkową atrakcję zaplanowano rozlosowanie nagród niespodzianek i loterię fantową. Tegoroczna odsłona wydarzenia za nami, ale organizatorzy już wstępnie cieszą się na kolejną. W oczekiwaniu na następną edycję zapraszamy do zobaczenia podsumowania niedzielnego biegu. Osoby, które chciałyby wspomóc jeszcze małego Bartka, mogą zrobić to poprzez portal siepomaga.pl.

III Niebieski Spacer dla autyzmu

Może Cię zainteresować:

Pomaszerowali na niebiesko. III tarnogórski spacer dla autyzmu za nami

Autor: Urszula Gołkowska

03/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon