Sempołowska organizuje akcję charytatywną. Szkoła zbiera nie pieniądze, ale książki

I Liceum Ogólnokształcące zaprasza uczniów do przynoszenia przeczytanych już tomów. Trafią one do młodych pacjentów w Toszku.

Tarnowskie Góry zbiórka I LO

"Oddaj książkę dla rówieśnika"

Pod takim hasłem trwa inicjatywa tarnogórskiej placówki. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy, a także sympatycy szkoły mogą podzielić się fragmentem domowej biblioteki. Dary zostaną przekazane na rzecz hospitalizowanej młodzieży.

- Na oddziale XVII Szpitala Powiatowego w Toszku przebywa młodzież w wieku 12-18 lat. Pobyt pacjentów często trwa kilka lat. W tym czasie dzieci uczą się, jak funkcjonować w środowisku, uczestniczą w terapii, a wiele z nich w wolnym czasie uwielbia czytać książki. Apetyt "moli książkowych" jest tak wielki, że biblioteka oddziałowa nie ma już im do zaoferowania żadnych nowych tytułów - tłumaczą przedstawiciele szkoły.

Warto przejrzeć swoje regały i sprawdzić, czy nie znajdują się tam dawno już nieużywane tomy, które zaczynają pokrywać się kurzem. Jak zapewniają organizatorzy akcji, czytana książka żyje dłużej. Mile widziane zarówno powieści, jak i komiksy. Wszyscy zainteresowani dołączeniem do inicjatywy mogą to zrobić jeszcze przez dziesięć dni - do 18 lutego. Zbiórka trwa w budynku I LO im. Sempołowskiej (ul. Opolska 28) w sali nr 200.

Kartki walentynkowe schroniska w Miedarach

Może Cię zainteresować:

Schronisko w Miedarach poleca się na Walentynki. Przygotowało specjalne kartki na tę okazję

Autor: Urszula Gołkowska

31/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon