Srebrny jubileusz Tarnogórskiego Centrum Kultury. TCK obchodziło 25-lecie. Zobaczcie zdjęcia z gali

W piątek 24 listopada 2023 r. Tarnogórskie Centrum Kultury świętowało jubileusz 25-lecia działalności. Podziękowaniom nie było końca. Wiele znamienitych osobistości przyjęło zaproszenie na uroczystość.

24 listopada 2023 r. Tarnogórskie Centrum Kultury świętowało 25-lecie istnienia.

– To wyjątkowy moment w historii naszej instytucji – mówiła dyrektorka TCK Ewa Trojan – Przez te wszystkie lata nasz Dom Kultury pełnił bardzo istotną rolę. Tu rodziły się marzenia i talenty. To tutaj spotykaliśmy się, aby celebrować kulturę, sztukę i wspólnie tworzyć przestrzeń do rozwoju – dziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju instytucji.

– Rok 1998 był rokiem niezwykłym, i w ten rok doskonale wpisało się nasze lokalne, znamienite wydarzenie, jakim było powstanie Tarnogórskiego Centrum Kultury – mówił z kolei burmistrz Tarnowskich Gór, Arkadiusz Czech, gratulując jubileuszu i dziękując wszystkim obecnym i byłym pracownikom i współpracownikom TCK, życząc powodzenia na kolejne lata.

Na scenie wyróżniono wszystkich obecnych pracowników TCK. Podziękowania trafiły również do poprzedniego, a zarazem pierwszego dyrektora placówki, Mirosława Błaszczaka, który pełnił tę funkcję do roku 2014.

Z ust dyrektorki Ewy Trojan padły również podziękowania dla wszystkich tarnogórzan uczestniczących w życiu kulturalnym miasta.

– Ukłony dla mieszkańców Tarnowskich Gór za Wasze uczestnictwo w wydarzeniach, na zajęciach, w imprezach kulturalnych. Na seansach filmowych, na wykładach, na koncertach, na spektaklach teatralnych, na warsztatach i wystawach. Wasza obecność sprawia, że Tarnogórskie Centrum Kultury jest pełnym życia ośrodkiem kulturalnym - mówiła Ewa Trojan.

Wydarzenie uświetnił muzyką zespół muzyki dawnej La Villanesca. Po występie na dyrektorkę i pracowników czekał urodzinowy tort, a wielu z obecnych gości skorzystało z okazji, aby osobiście złożyć im serdeczne gratulacje i życzenia.

Tarnowskie gory wigilia dla potrzebujacych

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry zapraszają do wspólnego świętowania w ramach Wigilii dla Samotnych i Potrzebujących

Autor: Urszula Gołkowska

29/11/2023

Tarnowskie gory wymiana ksiazek

Może Cię zainteresować:

Przynieś książkę i wróć do domu z nową - Mikołajkowa Wymiana w Tarnowskich Górach

Autor: Urszula Gołkowska

29/11/2023

Nowy mural w Parku Repeckim

Może Cię zainteresować:

Park Repecki z jeszcze jedną atrakcją. Będzie tam można spotkać Wisławę Szymborską

Autor: Urszula Gołkowska

28/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon