"Staszic" świętuje 150 lat - tym razem tanecznie. Uczniowie i nauczyciele wyszli na rynek

Szkoła z naszego miasta cieszy się w tym roku wyjątkową rocznicę. Z tej okazji przygotowuje różnorodne inicjatywy jubileuszowe. Jedną z nich mogliśmy zobaczyć niedawno w samym sercu Tarnowskich Gór.

"Staszic" świętuje 150 lat

7 czerwca na rynku odbył się taneczny happening. Wzięli w nim udział uczniowie oraz nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica w Tarnowskich Górach. Szkoła celebruje swoją zacną rocznicę. Jednym z elementów świętowania było właśnie wspólne tańczenie w centrum miasta. Ubrani w biało-czarne kolory przedstawiciele szkoły umilili dzień także innym mieszkańcom. Cel akcji wyrażał tytuł "150 tancerek i tancerzy na 150-lecie Staszica". Ostatecznie udało się zebrać nawet więcej chętnych do udziału w inicjatywie.

Oczywiście to niejedyne przedsięwzięcie podjęte z okazji jubileuszu. "Staszic" świętuje długo i różnorodnie. Wśród projektów można znaleźć na przykład zlot rajdowców, podczas którego obecni oraz byli uczniowie wspominali swoje niezapomniane szkolne wyprawy czy pomysł zbudowania frontu gmachu liceum z... klocków LEGO.

Zlot rajdowców w "Staszicu" w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

"Staszic" świętuje 150-lecie. Z tej okazji rajdowcy spotkali się jeszcze raz na wspominki

Autor: Urszula Gołkowska

06/05/2024

Tarnogórski "Staszic" z LEGO

Może Cię zainteresować:

To się nazywa talent! Uczeń II LO w Tarnowskich Górach wykonał "Staszica" z kloców LEGO

Autor: Urszula Gołkowska

30/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon