Studenci UTW przygotowują się do Erasmusa. Już w maju wyjadą do Grecji

Tarnogórscy seniorzy odliczają już dni do wyjazdu na Półwysep Peloponez. Nie będą to jednak wakacje. Reprezentanci naszego miasta wezmą udział w projekcie dotyczącym nowoczesnych narzędzi i rozwiązań cyfrowych.

Tarnogórzanie na Erasmusie

Wśród studentów bardzo popularna stała się możliwość wyjazdu za granicę i studiowania przez jakiś czas w innym mieście. Podobne wyzwanie podjęli tarnogórscy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, udają się oni w tym roku na południe Europy.

Tarnogórscy seniorzy wyjadą do Grecji. Na wakacje? Nie, na Erasmusa!

W przedsięwzięciu weźmie udział 16 osób. UTW reprezentować będzie kadra zarządzająca, edukacyjna i szkoleniowa. Projekt "ICT i nowe technologie gwarancją rozwoju UTW" współfinansowany jest przez Unię Europejską. Zostanie zrealizowany w ramach programu Erasmus+. Kluczowy element zadania to kurs "Wdrażanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz nowych technologii do procesu nauczania i edukacji". Odbędzie się on w dniach 15-26 maja 2023 r. w greckiej miejscowości Tolo. Partnerem projektu jest organizacja Knowledge, Health & Education.

Jak stwierdzają przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowskich Górach, udział w projekcie pozwoli m. in. na zwiększenie innowacyjności i atrakcyjności oferty edukacyjnej i kulturalnej stowarzyszenia.

- Kompetencje cyfrowe i techniczne są szansą na sukces w cyfrowym świecie i pozwalają budować poczucie własnej wartości. Udział w zagranicznej mobilności, programie Erasmus+ pozwoli tarnogórskiemu UTW podnieść jakość oferty edukacyjnej skierowanej do osób dorosłych w oparciu o doświadczenia europejskie - zaznacza Stanisława Szymczyk, sekretarz tarnogórskiego UTW.

- Możliwość adaptacji elementów nauczania zaczerpniętych z programów kursów, szkoleń zagranicznych, dobrych praktyk ma istotne znaczenie w przypadku przenoszenia ich w realia kształcenia osób dorosłych w środowiska lokalne mniejszych miejscowości - dodaje.
Studniówka UTW w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Wyjątkowa studniówka w Tarnowskich Górach. Na parkiecie seniorzy

Autor: Urszula Gołkowska

20/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon