Świąteczne ozdoby nie tylko w centrum miasta? Są takie plany!

W tym roku podziwiamy zimowe dekoracje w śródmieściu. Ratusz zapowiada, że następnym razem mogą pojawić się także w innych dzielnicach.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry, Boże Narodzenie 2021

Tarnowskie Góry świątecznie

Centrum naszego miasta niewątpliwie zostało przygotowane do świąt. Mieszkańcy pytają jednak, co z pozostałymi dzielnicami. Jak informowaliśmy wcześniej, głos w tej sprawie zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Wolnik (Inicjatywa Obywatelska).

- Jestem po rozmowie z Naczelnikiem, który zajmuje się oświetleniem świątecznym w naszych Tarnowskich Górach i w przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg na wszystkie dzielnice. Tak więc w przyszłym roku w każdej dzielnicy będzie element świąteczny - zapowiedział nieoficjalnie radny.

Do Urzędu Miasta wpłynęło pismo Adriana Wolnika.

- Zgłaszam interpelację w sprawie wprowadzenia akcentu świątecznego
w poszczególnych dzielnicach miasta Tarnowskie Góry, tj. ozdobienia wyznaczonego miejsca w każdej dzielnicy, nadając mu niepowtarzalnego charakteru świąt Bożego Narodzenia.
Udekorowanie poszczególnych miejsc pozwoli wprowadzić świąteczny nastrój w całym
mieście, co z pewnością spodoba się najmłodszym mieszkańcom dzielnic - czytamy w dokumencie.

Ratusz odpowiada

Burmistrz miasta zaznaczył, że w tym roku dekoracje zostały już zaplanowane, jest jednak szansa, że w przyszłe święta Bożego Narodzenia pojawią się w większej ilości.

- Zakres usługi w sezonie świątecznym 2021/2022 został przez wykonawcę zrealizowany, zgodnie z umową oraz kwotą przewidzianą w budżecie na ten cel. Pana propozycja będzie rozważana przy organizacji zamówień publicznych w najbliższych latach - stwierdza Arkadiusz Czech.

W tym roku mieszkańcy sami zadbali o świąteczny wystrój. Bożonarodzeniowe drzewko pojawiło się w Strzybnicy. Podobnie było na Osadzie Jana. Miejmy nadzieję, że w następne święta dołączą do nich także pozostałe dzielnice.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon