Świerklaniec od podszewki. Poznaj tajemnice dawnego pałacu i sekrety jego właścicieli [GALERIA]

Urszula Gołkowska
Świerklaniec od podszewki

Park w Świerklańcu staje się coraz popularniejszy. To zasługa dwóch grup zrzeszających miłośników historii tego miejsca: Stowarzyszenia Wrazidlok oraz Stowarzyszenia Góry Kultury. Co takiego ma miejsce w dawnych włościach Donnersmarcków? Zobaczcie w naszej galerii zdjęć!

Świerklaniec nieznany 

Nie wszyscy jeszcze chyba wiedzą, że spacerując pięknymi parkowymi alejkami spotkać można postacie z minionych epok. Pojawiają się tam między innymi XIX-wieczni projektanci, średniowieczna księżna oraz oczywiście Blanka de Paiva. Tarnogórskie Stowarzyszenie Góry Kultury (organizujące także Teatralne Parkowanie oraz grę Cynk z TG) zaprasza wszystkich zainteresowanych na zwiedzanie Parku w Świerklańcu. Nie będzie to jednak zwykły spacer. Goście zobaczą miejsca, które na co dzień nie są udostępniane turystom, posłuchają niezwykłych historii i odkryją dawno zapomniane sekrety... 

Projekt skierowany jest zarówno do dorosłych zwiedzających, jak również do dzieci. Wstęp bezpłatny. Dobrze zrobimy wcześniej rezerwując miejsce (zgłoszenia przyjmowane pod numerem telefonu 32 284 40 96 lub 32 390 21 57), ponieważ wydarzenie cieszy się sporą popularnością. Najbliższa szansa na spacer z przewodnikiem już 1 sierpnia o godz. 15:00 i 17:00. 

Salon Śląski zaprasza 

Przez całe lato trwają także spotkania w ramach Salonu Śląskiego. Dzięki jego organizatorom co tydzień w świerklanieckim parku mają miejsce wydarzenia kulturalne: koncerty, pokazy, prelekcje czy warsztaty. Dziś, 17 lipca, odbył się wykład Zbigniewa Banasia na temat dawnego kompleksu pałacowego. Mowa była także o tunelach, jakie ciągną się pod parkiem. Być może w mniej lub bardziej odległej przyszłości zostaną one udostępnione dla zwiedzających... Więcej informacji na temat tuneli TUTAJ. Kolejne wydarzenia śledzić można na fecebookowym profilu Szlak Magnatów Przemysłowych.


    Świerklaniec od podszewki

    Subskrybuj tarnowskiegory.info

    google news icon

    czytaj dyskusję

    czytaj więcej: