Swoją żonę poznał w Tarnowskich Górach. Teraz walczy z rakiem o życie ukochanej

Krystyna Mikołajczyk jest żoną i mamą czwórki dzieci. Niestety życie nie okazało się łaskawe dla jej rodziny. Diagnoza wskazała złośliwego raka z przerzutami do innych części ciała. Jest jednak szansa na leczenie i powrót nadziei.

zrzutka.pl
Krystyna mikolajczyk zbiorka leczenie

Wszystko zaczęło się w Tarnowskich Górach

Z prośbą o pomoc zwrócił się do nas mąż chorej. Podjął starania o nagłośnienie tej historii. Zaczęła się właśnie w naszym mieście. To tutaj pan Maciej spotkał swoją ukochaną, która później stała się jego żoną. Założyli rodzinę i dziś cieszą się czwórką dzieci. Pomimo niepełnosprawności jednego z nich, rodzice chcieli samodzielnie zaradzać pojawiającym się trudnościom.

- Zawsze staraliśmy się zadbać o wszystko sami, bo uważaliśmy, że na świecie jest morze ludzi, którzy potrzebują wsparcia bardziej niż my. Dzisiaj potrzebujemy pomocy, jak nigdy dotąd, bo dzisiaj dalsze stawianie czoła wyzwaniu, jakie rzuciło nam życie, nie zależy już tylko od nas, ale też od ludzi, którzy zechcą wyciągnąć do nas pomocną dłoń - stwierdza pan Maciej, ojciec rodziny.

Trwa walka o życie Krystyny Mikołajczyk

Codzienność rodziny zmieniła się, kiedy lekarze stwierdzili u pani Krystyny raka piersi. Niestety dołączyła do tego informacja o przerzutach do kości, wątroby, węzłów chłonnych.

- Lekarze nie dawali żadnych szans na życie mojej żonie. Jej stan z dnia na dzień się pogarszał. Wcześniej zdrowa, silna i wysportowana kobieta nagle miała problem z najprostszymi czynnościami, takimi jak wzięcie prysznica, wejście po kilku schodach czy pokonanie krótkiego dystansu pieszo - wspomina pan Maciej.

Mimo wszystko rodzina podjęła się walki o życie żony i mamy. W akcję angażują się wszyscy, także najmłodsi. Pani Krystyna trafiła do prywatnej kliniki. Przeszła tam przez sesje terapeutyczne. Niestety droga do odzyskania zdrowia jest jeszcze bardzo długa.

- W chwili obecnej najważniejsza jest kontynuacja leczenia we wspomnianej placówce. Ponieważ jest to klinika prywatna, koszty leczenia są wysokie i zdecydowanie przekraczają nasze możliwości finansowe. Ostatnie miesiące pochłonęły nasze wszystkie oszczędności oraz dotychczas zebrane pieniądze. Obecnie potrzebujemy środków, które umożliwią nam ciągłość terapii - tłumaczy pan Maciej.

Jak można pomóc?

Na portalu zrzutka.pl powstała zbiórka na leczenie pani Krystyny. Do tej pory wsparło ją 599 osób. Udało się osiągnąć 37 110 zł z zakładanych 150 000 zł. Przy okazji rozliczania podatku można także przekazać 1,5% na rzecz rodziny Mikołajczyków. Potrzebne dane znajdziemy tutaj. W tej kwestii zaangażowała się Fundacja Studencka Młodzi-Młodym. Chętni mają także okazję, by wspomóc chorą poprzez udział w licytacjach.

Tarnowskie góry monika mol zbiórka

Może Cię zainteresować:

Młoda tarnogórzanka potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka na rehabilitację Moniki Mol

Autor: Urszula Gołkowska

30/05/2023

Tarnowskie Góry zbiórka osp strzybnica

Może Cię zainteresować:

Pomagał innym, teraz sam potrzebuje wsparcia. Ruszyła zbiórka dla druha ze Strzybnicy

Autor: Urszula Gołkowska

10/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon