Tarnogórscy seniorzy znów wybierają się na Erasmusa. Wielkie przygotowania trwają

W zeszłym roku Półwysep Peloponeski, tym razem również Grecja. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku planują kolejną edukacyjną podróż na południe Europy. Udają się tam już jesienią.

Nasze wielkie greckie studiowanie

W 2023 roku kibicowaliśmy tarnogórskim studentom udającym się po raz pierwszy na szkolenie w ramach programu Erasmus+. Seniorzy spędzili kilkanaście dni w greckim Tolo, rozwijając swoje umiejętności, podnosząc kompetencje oraz poznając lokalną kulturę. Projekt "ICT i nowe technologie gwarancją rozwoju UTW" zakończył się sukcesem. Jednak przedstawiciele stowarzyszenia nie poprzestali na jednej wyprawie. Już szykują się do następnej.

Dziesięć osób z uniwersytetu spędzi jesienne dni w słonecznej Grecji. Kurs potrwa od 23 września do 4 października. Tematem szkolenia będzie nauczania i włączania do programów kształcenia osób dorosłych przedmiotów związanych z kulturą, sztuką, sportem, zdrowiem, teatrem, muzyką i tańcem, językiem obcym (w kontekście edukacji w Grecji i w Polsce). Uczestnicy otrzymają okazję do nabycia nowych kwalifikacji. Sam wyjazd będzie już niemałym przeżyciem oraz ciekawym doświadczeniem.

- Udział w projekcie Erasmus+ to także szansa na podniesienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, okazją do nawiązania nowych międzynarodowych kontaktów, które będą mogły zostać wykorzystane w przyszłości - dodają przedstawiciele uniwersytetu.

Dzięki wyjazdowi członkowie Tarnogórskiego Stowarzyszenia UTW nauczą się efektywniej prowadzić zajęcia i przekazywać widzę. Są także przykładami dla innych seniorów, że wiek nie ma znaczenia, gdy pasja skłania do podejmowania odważnych projektów.

- To kolejne, edukacyjne wyzwanie. Powodzenia dla uczestników - dodaje prezes UTW Magdalena Latacz.
Erasmus Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Co to była za przygoda! Tarnogórscy seniorzy powrócili z dalekiej Grecji

Autor: Urszula Gołkowska

31/05/2023

Zagraniczne praktyki WZS w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Praktyki zawodowe nad Morzem Śródziemnym - Tarnogórska Sorbona pozdrawia z Krety

Autor: Urszula Gołkowska

15/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon