Tarnogórski "Chemik" wspiera Ukraińców. Jakiego wyzwania tym razem podjęli się uczniowie?

Czy zdobywanie nowych umiejętności może iść w parze z pomocą drugiej osobie? Jak najbardziej! Po raz kolejny udowodnili to nastolatkowie z jednej z tarnogórskich szkół.

"Chemik" szyje dla Ukraińców

O nietypowych pomysłach na pomaganie uczniów Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie opowiadaliśmy już nie raz. Przypomnijmy, że placówka realizuje projekt "#MyWyOni, czyli M jak Moja klasa, W jak szkolna Współpraca i O jak myślimy O innych!". W ramach zaplanowanych działań uczestnicy organizują zbiórki, tworzą kartki dla pacjentów, przygotowują prezenty dla potrzebujących czy... pieką ciastka. Więcej o inicjatywie można przeczytać w poniższym artykule.

Młodzież z "Chemika" zaraża dobrą energią do działania

W ostatnim czasie nastolatkowie znów pozytywnie nas zaskoczyli. Uczniowie jednej z klas postanowili nauczyć się szyć. Aktualnie jest to dość nietypowe hobby, zwłaszcza w tej grupie wiekowej. Jak się jednak okazuje, głównym celem jest nie tylko nabycie nowej umiejętności, ale także wsparcie ukraińskiej społeczności.

- W "Chemiku" trwa realizacja projektu szycia kołder i poduszek dla uchodźców z Ukrainy mieszkających w naszej okolicy - tłumaczą przedstawiciele szkoły.
- Klasa 2 b technik ortopeda z zapałem najpierw zgromadziła środki finansowe, potrzebne na zakup materiałów, dzięki hojności społeczności "Chemika". Teraz z zaangażowaniem wycinają, kroją, szyją kolorowe komplety pościeli - wyjaśniają.

Uczniom życzymy nie tylko powodzenia w nauce obsługi maszyn, ale także dużo satysfakcji z niesienia pomocy potrzebującym.

Tarnowskie Góry i projekt "Emotkowe Pożeracze Smutków"

Może Cię zainteresować:

Uczniowie "Chemika" uszyli dobro. Ich maskotki trafiły do najmłodszych pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

03/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon