Tarnogórski "Mechanik" łączy siły z Chemetem. Kiedy oficjalnie rozpoczną współpracę?

Przedstawiciele szkoły poinformowali o planowanych działaniach kooperacyjnych ze znanym mieszkańcom zakładem. Niebawem podpisanie umowy.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach/Chemet Group
Tarnowskie Góry Chemet Group

Chemet & "Mechanik"

- Rozbudowana sieć partnerów, zespół ambitnych pracowników, profesjonalny sprzęt i wyposażenie - to tylko część atutów przedsiębiorstwa. Połączenie ponad siedemdziesięcioletniego doświadczenia Chemet S.A. z Tarnowskich Gór z siłą produkcyjną i wiedzą ekspercką CHEMET GLI SAS z Francji przyczyniło się do osiągnięcia aktualnej wiodącej pozycji w branży - stwierdzają przedstawiciele szkoły.
- Zdaniem kierownictwa Grupy Chemet i ZSTiO współpraca, oparta na partnerskich relacjach i polegająca na wymianie wiedzy i doświadczenia, przyniesie wymierne korzyści dla każdej ze stron - tłumaczą.

Tarnogórscy uczniowie będą współpracować z Castoramą. Co z tego wyniknie?

Nawiązana współpraca ma na celu lepsze wykształcenie kadry branży mechanicznej. Uczniowie nabędą nowe umiejętności z zakresu obsługi nowoczesnych obrabiarek numerycznych, produkcji i montażu elementów maszyn oraz stosowania w przemyśle nowoczesnych metod pracy.

Oficjalne podpisanie umowy odbędzie się jeszcze w tym semestrze szkolnym. Chemet będzie reprezentował Prezes Zarządu Ireneusz Popiół, natomiast ZSTiO - dyrektor Marcin Ślęzak.

- Spotkanie, które odbędzie się 11 lutego w auli Warsztatów Szkolnych, będzie okazją dla uczniów ZSTiO do zapoznania się z profilem Firmy, charakterystyką pracy w Chemet S.A. i możliwymi obszarami współpracy - informują przedstawiciele szkoły.

Wymiana wiedzy i doświadczenia. Tarnogórski Plastyk będzie współpracował z Uniwersytetem Śląskim

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon