Tarnogórski "Mechanik" z nową współpracą. Kolejne benefity dla uczniów

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanik" podpisał porozumienie z przedsiębiorstwem Thermex. Dzięki temu młodzież będzie mogła skorzystać ze staży, a absolwenci znajdą miejsca pracy.

"Mechanik" & Thermex

W ubiegły piątek, 14 kwietnia, szkoła z Tarnowskich Gór oficjalnie nawiązała nową współpracę z reprezentantami środowiska biznesowego. Partnerem szkoły została spółka Thermex. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od ponad 20 lat, zajmuje się serwisem i montażem nowoczesnych urządzeń grzewczych oraz klimatyzacji. Firma objęła swoim patronatem kierunek technik mechanik.

- Dzięki takiej współpracy uczniowie ZSTiO będą mieli możliwość kształcenia się pod kątem umiejętności poszukiwanych na rynku pracy z gwarancją zatrudnienia, a Thermex Serwis sp. z o.o. poszerzy swoją kadrę o nowych, wykwalifikowanych pracowników, których będzie mógł zatrudnić zaraz po ukończeniu szkoły - stwierdzają przedstawiciele "Mechanika".

Dzięki podpisanej umowie uczniowie będą mogli skorzystać ze stypendiów, praktyk zawodowych czy płatnych staży wakacyjnych. Na absolwentów czekać mają z kolei wolne miejsca pracy oraz szkolenia dla nowo zatrudnionych.

- Ponadto Thermex Serwis oferuje szkole pomoc w utworzeniu pracowni serwisu i montażu urządzeń typu rooftop i klimatyzacyjnych. W docelowej pracowni możliwa będzie nauka pod kątem pracy w spółce - dodają przedstawiciele placówki.

To nie pierwsza taka współpraca, jaką udało się nawiązać szkole z naszego miasta. Przypomnijmy, że w lutym 2022 roku "Mechanik" podpisał porozumienie z tarnogórskim Chemetem.

Autorzy książki "Linux dla każdego technika i studenta IT"

Może Cię zainteresować:

Praca tarnogórskich uczniów nominowana na najlepszą książkę IT 2022!

Autor: Urszula Gołkowska

02/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie góry biblioteka szkoły

Tarnogórskie szkoły i przedszkola z dotacjami

Targi edukacyjne 2023 tg

Targi Edukacyjne w Tarnowskich Górach 2023 już niebawem

ZSTiO "Mechanik" i Chemet

Umowa między "Mechanikiem" i Chemetem już podpisana

Literalnie.fun - jak zagrać

Gra tarnogórskich uczniów podbija Internet!

Tarnowskie Góry 2022

Podsumowanie tygodnia 31.01.-06.02.2022

Tarnowskie Góry Chemet Group

Tarnogórski "Mechanik" łączy siły z Chemetem

Remont Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

Przemiana Mechanika. Szkołę wyremontowano i zmodernizowano