Tarnogórzanie dla Ukrainy. Seniorzy i uczniowie tworzyli świece okopowe

W naszym mieście grupa wolontariuszy zebrała się, by razem zrobić coś dobrego. Efekty ich pracy trafią do potrzebujących za naszą wschodnią granicą.

TG dla Ukrainy

W naszym mieście nie ustają działania mające na celu wsparcie naszych wschodnich sąsiadów. Niedawno w Punkcie Obsługi Uchodźców podczas spotkań międzynarodowego Klubu Seniora powstawały zimowe siatki maskujące.

Przy tarnogórskim rynku powstaje siatka maskująca dla ukraińskich żołnierzy

Akcja została zakończona, ale niedawno rozpoczęła się kolejna. Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i nastolatkowie z II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach spotkali się w Tarnogórskim Centrum Kultury, gdzie wraz z jego pracownikami zasiedli do tworzenia świec. Przydatne były uzbierane przez mieszkańców ogarki, kawałki kartonów oraz metalowe puszki. 20 lutego z wszystkich tych elementów powstawały świece okopowe.

- W piątek świece pojadą do Ukrainy, gdzie pomogą nie tylko żołnierzom, ale i zmagającym się z trudnościami w dostępie do energii cywilom. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję! - podsumowują organizatorzy.
Agregaty dla Ukrainy

Może Cię zainteresować:

Agregaty dla Ukrainy. Do akcji dołączyły się Tarnowskie Góry

Autor: Urszula Gołkowska

12/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon