Tarnogórzanie pobiegną dla Bartka Rachwała. Zapisy na wydarzenie już ruszyły

Sekcja Nordic Walking NORDICUS Strzybnica zaprasza do udziału w sportowo-charytatywnej imprezie. Zawodnicy sprawdzą swoje możliwości i wspomogą małego pacjenta.

NORDICUS Strzybnica
Tarnowskie Góry 2022 07 15 T163347 624

"Bartusiowy Bieg Nordicusa" w Tarnowskich Górach

Bieganie i pomaganie bardzo często chodzą ze sobą w parze. Po raz kolejny chcą to udowodnić organizatorzy tarnogórskiego biegu. Impreza odbędzie się 4 września. Trasa prowadzić będzie lasem na granicy Pniowca i Strzybnicy. Uczestnicy przemierzą wyznaczony odcinek biegiem, marszem lub z kijkami - technika dowolna. Zebrane w ramach zapisów środki zostaną przeznaczone na rzecz małego tarnogórzanina Bartka Rachwała.

- Bartuś to sześcioletni chłopczyk z Tarnowskich Gór, który od dwóch lat wymaga leczenia i rehabilitacji ze względu na rzadką chorobę , jaką jest Zespół Fires - ciężki i niebezpieczny rodzaj padaczki lekoopornej. W wyniku choroby Bartek oddycha przez rurkę tracheostomijną, jest odżywiany przez sondę, nie mówi, nie reaguje na swoje imię. Szansą jest leczenie w specjalistycznej klinice w Niemczech - tłumaczą inicjatorzy przedsięwzięcia.
Bartosz rachwal tarnowskie gory

Może Cię zainteresować:

TG charytatywnie. Bartosz Rachwał potrzebuje pomocy

Autor: Urszula Gołkowska

02/03/2021

Przydatne informacje o biegu

Zapisy na wydarzenie już ruszyły. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres: nordicuspomaga@interia.pl do dnia 25 sierpnia 2022 r. do godz. 23:00. W wiadomości należy podać imię i nazwisko, wiek uczestnika oraz przesłać w formie załącznika potwierdzenie zapłaty opłaty startowej.

Start oraz meta biegu usytuowane będą na terenie Zalewu Pniowiec przy Barze u Bercika. Dystans, jaki pokonają uczestnicy, wyniesie trzy kilometry. Opłata startowa z pełnym pakietem wynosi:

  • 35 zł - osoba dorosła
  • 20 zł - osoba do lat 16

Organizatorzy zapewniają:

  • numer startowy
  • pamiątkowy medal
  • bon żywieniowy
  • wodę mineralną
  • coś słodkiego

Co więcej, wśród uczestników imprezy rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki. Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie wydarzenia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon