Tarnogórzanie spotkają się na rynku w rocznicę wybuchu wojny. Odbędzie się też zbiórka darów

Mija rok od napaści Rosji na Ukrainę. Od samego początku mieszkańcy naszego miasta okazywali pomoc materialną, wsparcie i solidarność z uchodźcami oraz tymi, którzy zostali w kraju. W rocznicę początku tragedii tarnogórzanie znów spotkają się na rynku.

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry. Stand with Ukraine

TG dla Ukrainy

Rok temu, 24 lutego, na głównym placu miasta zebrali się mieszkańcy i przedstawiciele samorządu, by okazać swoją łączność z Ukraińcami. Powiewały niebiesko-żółte flagi, a ratusz został rozświetlony tymi samymi kolorami. Lokalni społecznicy w imieniu mieszkańców zadeklarowali chęć pomocy i gotowość do zorganizowania zbiórki na rzecz Ukraińców. Miasto przygotowywało się także na przyjęcie uchodźców.

Tarnowskie Góry dla Ukrainy. Mieszkańcy i władze miasta planują pomoc potrzebującym

Od tego dnia mija właśnie rok. Przez ten czas tarnogórzanie podejmowali wiele inicjatyw na rzecz naszych potrzebujących sąsiadów. Tworzone były zbiórki darów i funduszy, wiele osób przyjęło ukraińskie rodziny pod swój dach lub zaoferowało pomoc w asymilacji, instytucje kulturalne oraz stowarzyszenia tworzyły akcje integracyjne, udało się także zorganizować nabożeństwa dla wiernych prawosławnych.

W rocznicę ataku na Ukrainę, 24 lutego, tarnogórzanie znów zamierzają zebrać się na rynku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

- Mija równy rok od tych wydarzeń. Wydarzeń, które zmieniły życie milionów ludzi w Ukrainie oraz w Polsce, a także na całym świecie. Spotkanie to okazja do rozmowy i refleksji, do okazania solidarności i wsparcia w tych trudnych chwilach dla naszych sąsiadów i przyjaciół - tłumaczą organizatorzy.

Podczas wydarzenia utworzone zostanie niebiesko-żółte serce. Warto przynieść ze sobą kolorowe kartki lub kartony. Inicjatorzy spotkania zamierzają połączyć je ze zbiórką potrzebnych artykułów. Jeśli wszystko się uda, jeszcze tego samego dnia dary pojadą na wschodnią granicę.

Klub Seniora w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach powstał polsko-ukraiński Klub Seniora. Kiedy następne spotkanie?

Autor: Urszula Gołkowska

06/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon