Tarnowskie Góry. Kolejne roboty drogowe w centrum. Których ulic tym razem będą dotyczyć?

Urząd Miasta zapowiada następne prace przy dwóch ulicach. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Tarnowskie Góry remont

Remont Górniczej i Jurczyka

Już niebawem na dwóch kolejnych tarnogórskich ulicach prowadzone będą roboty. To część większego zadania o nazwie "Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic: Górnicza, Bondkowskiego, Zamkowa, Nowaka, Gliwicka w Tarnowskich Górach".

Prace rozpoczną się po długim weekendzie, 4 maja. Będzie się z tym wiązać zmiana organizacji ruchu. Na początek wyłączone zostaną następujące odcinki:

  • ul. Górnicza – na odcinku od Rynku do ulicy Mlecznej
  • ul. Jurczyka – na odcinku od ulicy Górniczej do ulicy Lompy

Wartość inwestycji to 2 536 806,76 zł (brutto). Jak zapowiada Urząd Miasta, realizacja prac planowana jest do końca 2022 roku. W zamierzeniach są już kolejne działania - rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic Gliwickiej, Placu Gwarków i fragmencie ul. Zamkowej od skrzyżowania z ul. Mleczną. Koszt prac to 2 260 371,91 zł.

- W koordynacji z robotami drogowymi, wykonywane będą także prace związane z wymianą sieci gazowej, izolacją fundamentów budynków gminnych, budową przyłączy ciepłowniczych - zapowiadają urzędnicy. - Informujemy jednocześnie, że prowadzone obecnie prace w ciągu ulicy Sobieskiego planowo potrwają do końca maja bieżącego roku - dodają.
Zakończony remont ulic w Tarnowskich Górach 5

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Kolejne zmiany w centrum miasta. Na te ulice powróci ruch drogowy

Autor: Urszula Gołkowska

11/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon