Tarnowskie Góry maja pierwszy zielony przystanek. Kolejne są już w planach

Przechodząc w pobliżu II LO im. Staszica zwróćcie uwagę na wiatę dla pasażerów. Pojawiły się na niej ekologiczne akcenty. To jeszcze nie koniec proekologicznych zmian.

Zielony przystanek w Tarnowskich Górach

Podróżni mają już okazję, by schronić się przed słońcem pod specjalną wiatą, która w ostatnim czasie mogła zainteresować przechodniów. Przy przystanku Tarnowskie Góry Bytomska pojawiły się naturalne ozdoby. Miejsce dla czekających na autobus osłaniają rośliny.

- Na przystanku posadzone zostały właśnie bluszcze, które stworzą pasażerom przyjazny mikroklimat: są ładne, dają cień, a także wykorzystują wody opadowe. No i oczyszczają powietrze - stwierdzają urzędnicy miejscy.

Zielony przystanek nie będzie jedynym w Tarnowskich Górach. Oprócz mieszkańców i gości centrum z podobnych instalacji mają w przyszłości korzystać pasażerowie na Osadzie Jana oraz osiedlu Przyjaźń. Będzie to efekt akcji Miejska Zielona Akupunktura. Podczas projektu samorząd zaprosił mieszkańców do wspólnych prac nad wprowadzeniem większej ilości natury do przestrzeni urbanistycznej. Po ankiecie, warsztatach oraz procesie projektowania przyjdzie czas na realizację.

Zielone zmiany w centrum Tarnowskich Gór

Może Cię zainteresować:

Zielone zmiany w centrum Tarnowskich Gór. Przy Nakielskiej powstanie ogród deszczowy

Autor: Urszula Gołkowska

11/03/2024

Minipark w Bobrownikach Śląskich

Może Cię zainteresować:

W Bobrownikach Śląskich powstaje nowy park. Widać już pierwsze efekty prac

Autor: Urszula Gołkowska

18/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon