TG znów charytatywnie. W maju mieszkańcy zbierają... pieluszki

Tarnogórska grupa Caritas zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji na rzecz najmniejszych potrzebujących. Gdzie można przynosić dary?

Tarnowskie góry zbiórka charytatywna

"Pielucha dla Malucha"

W naszym mieście ruszyła kolejna charytatywna inicjatywa. Jej beneficjantami będą mali podopieczni Domu Dziecka w Gliwicach prowadzonego przez siostry służebniczki. Co jest potrzebne? Tym razem zbiórka dotyczy pampersów. Pieluchy powinny być powyżej rozmiaru 3.

Artykuły higieniczne przynosić można do kościoła pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach (ul. Różana 2). Dary wkładamy do kosza pod figurą Matki Bożej Fatimskiej. Akcja potrwa przez cały maj, a więc czasu jest jeszcze dość, by udać się na zakupy i podzielić pomocą z potrzebującymi maluchami. Zebrane pampersy zostaną przekazane do gliwickiego domu dziecka w czerwcu. Do inicjatywy dołączyła także młodzieżowa sekcja Caritas. Przeprowadza ona akcję w tarnogórskim "Ekonomiku".

Mieszkańcy naszego miasta wsparli gliwicką placówkę już w 2021 roku. Udało się wtedy uzbierać niemało pieluszek, kaszek oraz innych darów. Miejmy nadzieję, że i tym razem tarnogórska empatia nie zawiedzie. O poprzedniej akcji przeczytać można poniżej.

Akcja Pieluszka dla maluszka

Może Cię zainteresować:

Pieluszka dla maluszka - mission completed

Autor: Urszula Gołkowska

04/08/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon