Umowa już podpisana. Kiedy zobaczymy gotowy budynek Klubu Sportowego Unia Kalety?

Sportowcy z Kalet już w przyszłym roku otrzymają nową przestrzeń, gdzie będą mogli rozwijać swoje zdolności. Obiekt ma także służyć mieszkańcom. Wstępne plany są całkiem obiecujące...

Nowa siedziba KS Unia Kalety

Wczoraj, 1 grudnia, Urząd Miasta podpisał umowę na realizację dużej inwestycji. Klub Sportowy Unia Kalety dostanie nowy budynek. Obiekt powstanie przy ulicy Fabrycznej 35. Będzie miał powierzchnię 675,30 m² i kubaturę 3 535 m³. Budynek zostanie podzielony na dwa piętra. W ramach inwestycji powstanie także zbiornik retencyjny na deszczówkę.

Miasto zaplanowało, by na realizację zadania przeznaczyć 7 900 000 zł brutto. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 6 300 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Ze zgłoszonych do przetargu ofert wybrano zaproponowaną przez przedsiębiorstwo F.U.H. "DZIEDZICKI" z Konopisk. Firma wyceniła swoje usługi na 8 787 120,00 zł.

Darmowa siłowania i gabinet rehabilitacyjny

Kiedy zobaczymy efekt finalny prac? Obiekt ma powstać w ciągu dwunastu miesięcy. Jak zapowiada Urząd Miasta, z nowej infrastruktury pożytek będą mieć nie tylko lokalni sportowcy.

- Dwukondygnacyjny budynek będzie służył członkom klubu sportowego Unia Kalety, ale będzie jednocześnie pełnił funkcje obiektu ogólnodostępnego dla mieszkańców korzystających z infrastruktury sportowej stadionu, będzie można skorzystać z szatni, ubikacji, łaźni. W planach jest zorganizowanie w budynku dobrze wyposażonej siłowni, z której korzystanie będzie bezpłatne i ogólnodostępne dla mieszkańców oraz ogólnodostępnego i bezpłatnego dla określonych grup mieszkańców gabinetu rehabilitacyjnego - zapowiadają urzędnicy.

- Planowane jest również zorganizowanie w obiekcie części restauracyjnej z kawiarenką, w której będzie można odpocząć po aktywności fizycznej oraz się posilić - dodają.

To nie jedyna inwestycja ostatnich tygodni. Niedawno Kalety pochwaliły się zmodernizowaną przestrzenią publiczną w centrum. Trwa także budowa remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przebudowa centrum miasta - utworzenie nowej przestrzeni publicznej w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Kalety z dumą prezentują centrum w nowej odsłonie. Jak się Wam podoba po remoncie?

Autor: Urszula Gołkowska

15/11/2022

Nowa remiza w Kaletach

Może Cię zainteresować:

W Kaletach powstaje nowa siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej. Kiedy będzie gotowa?

Autor: Urszula Gołkowska

02/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon