Urząd Miasta zainwestował w przenośną infrastrukturę dla osób z niepełnosprawnościami

W Tarnowskich Górach pojawił się namiot, który posłuży mieszkańcom i gościom podczas imprez plenerowych. Mogą z niego skorzystać także seniorzy czy rodzice niemowlaków.

Mobilna Komfortka w TG

Co to takiego? Urząd Miasta zainwestował w specjalny namiot. Ułatwi on wygodniejsze wykonanie czynności higienicznych osobom z niepełnosprawnościami. Z przyrządów w namiocie mogą skorzystać również inni. Rodzice przewiną tam swoje małe dzieci. Cukrzycy zadbają o poziom insuliny. Seniorzy oraz autystycy znajdą ciche miejsce odpoczynku. Na wyposażeniu namiotu znajduje się: stabilna kozetka z jednorazowymi podkładami higienicznymi, podnośnik z elektrycznym systemem podnoszącym wyposażony w wagę, dwa rodzaje kamizelek (jedna z podparciem głowy), krzesełko transportowe (potrzebne, gdy przy nierównej nawierzchni nie będzie można użyć podnośnika), regał na kółkach na środki czystości, kosz, oświetlenie, krzesło, słuchawki wyciszające. W planach znalazła się także przenośna umywalka.

- Po raz pierwszy z Komfortki będzie można skorzystać podczas Wyborów Pięknej z Rept 28 kwietnia. Prosimy osoby, które będą chciały z niej skorzystać w czasie naszych imprez, o wcześniejszą informację - przekazują urzędnicy miejscy.
  Tarnowskie gory cytologia

  Może Cię zainteresować:

  Tarnogórzanki idą się przebadać. Bezpłatna cytologia już w tym miesiącu

  Autor: Urszula Gołkowska

  12/04/2024

  Tężnia Gwarków w Tarnowskich Górach

  Może Cię zainteresować:

  W Tarnowskich Górach mamy już swoją tężnię. Kolejny powód, by odwiedzić Park Repecki

  Autor: Urszula Gołkowska

  22/03/2024

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon