W Miasteczku Śląskim powstała stanica rowerowa. Gdzie można ją znaleźć?

Kolejna gmina stawia na inwestycje rowerowe. W Miasteczku Śląskim pojawiła się infrastruktura przeznaczona właśnie dla cyklistów. To kolejny punkt na mapie lokalnych atrakcji.

UM Miasteczko Śląskie
Miasteczko slaskie stanica

Stanica rowerowa w Miasteczku

Dobra wiadomość na rozpoczęcie sezonu. Gmina zdecydowała się iść w ślady Kalet. Również postanowiła wybudować wiatę, gdzie odpoczną turyści piesi, ale także rowerowi. Stanicę znajdziemy nad stawem Gierzyna. Wewnątrz obiektu goście schronią się przed upałem. Umieszczono tam także ławki i stoły.

- Obiekt wykorzystywany będzie jako miejsce do integracji społecznej i rozwoju turystyki rowerowej w Gminie Miasteczko Śląskie. Korzystać z niego będą mogli także turyści piesi i rowerowi odwiedzający naszą gminę - zapowiadają urzędnicy. - Zapraszamy serdecznie z całymi rodzinami! - dodają.

Będąc w okolicy, zwłaszcza jeśli zabierzemy z sobą rowery, warto zobaczyć także inne atrakcje Miasteczka Śląskiego. Co ciekawego znajdziemy w okolicy? Na liście obiektów do zwiedzenia mogą pojawić się: zabytkowe kościoły, Parku Rubina, murale, cmentarz żydowski, spichlerz dworski, ruiny po zatopionej kopalni czy kolorowe jeziorka. W sezonie letnim do Miasteczka Śląskie kursują także pociągi Górnośląskich Kolejach Wąskotorowych.

Centrum Miasteczka Śląskiego

Może Cię zainteresować:

Od wąskotorówki do kolorowych jeziorek. Osiem atrakcji, które trzeba zobaczyć w Miasteczku Śląskim

Autor: Urszula Gołkowska

15/11/2023

Nowa ścieżka rowerowa w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Kalety szykują się na letni sezon rowerowy. Powstała tam nowa trasa dla cyklistów

Autor: Urszula Gołkowska

23/05/2024

Tarnowskie gory mapa rowerowa

Może Cię zainteresować:

Powstała rowerowa mapa Tarnowskich Gór. Gdzie można ją dostać?

Autor: Urszula Gołkowska

21/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon