Tarnowskie Góry na majówkę. 15 atrakcji, które trzeba zobaczyć w Mieście Gwarków

W tym miejscu można spokojnie spędzić cały dzień. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy historii oraz techniki, jak i zwolennicy spokojnych plenerów, a także zwiedzania w stylu slow. Mamy dla Was 15 propozycji na majówkę w Mieście Gwarków.

Co warto zobaczyć w Tarnowskich Górach?

Majówka zbliża się wielkimi krokami, ale z pewnością jeszcze nie wszyscy zdecydowali, gdzie spędzą te wolne dni. Dla osób, które jeszcze się wahają, mamy małą podpowiedź. Jeśli szukacie miejsca, gdzie można odpocząć bez tłoku i hałasu, przeżyć podziemną przygodę, zapewnić dobrą zabawę swoim maluchom, a do tego nie zbankrutować - zapraszamy do Tarnowskich Gór.

Najważniejszym turystycznym magnesem są obiekty UNESCO: Zabytkowa Kopalnia Srebra, Sztolnia Czarnego Pstrąga czy hałda popłuczkowa. Zostały one udostępnione dla zwiedzających i cieszą się dużym zainteresowaniem. Klimat Miasta Gwarków na pewno poczujecie w zabytkowym centrum. Sam spacer uliczkami wśród historycznych kamienic to przyjemny pomysł na popołudnie. Po drodze można wejść do jednej z wielu kawiarni czy lodziarni na podwieczorek.

Miłośnicy przyrody również odkryją coś dla siebie. Polecamy im alejki Parku Miejskiego, Parku Repeckiego czy przejażdżkę rowerową nad Zalew w Pniowcu. Co więcej, na pograniczu Tarnowskich Gór i Bytomia znajduje się Rezerwat Segiet. Wybierając się z dziećmi warto pomyśleć o wyprawie wąskotorówką. Małe pociągi kursują z Bytomia do Miasteczka Śląskiego, ale po drodze zatrzymują się w Mieście Gwarków. Ciekawą atrakcją jest także Park Wodny, gdzie najmłodsi mogą wyszaleć się na zjeżdżalniach czy w basenie z falą. Po więcej pomysłów na weekend z dziećmi sięgnąć można do poniższego tekstu.

Tarnowskie Góry. Wąskotorówka

Może Cię zainteresować:

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Tarnowskich Górach. Gdzie warto się wybrać z najmłodszymi?

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon