Wieża widokowa na Górze Cipiorg? Radny interpeluje do władz miasta. Co na to Ratusz?

Radny miejski Stefan Zientkowski zaproponował realizację nowej inwestycji turystycznej. Znamy odpowiedź na zgłoszoną przez niego inicjatywę.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry panorama

Wieża widokowa w Tarnowskich Górach?

Aktualnie wiele osób zdaje sobie sprawę, że nasze miasto powinno inwestować w turystykę i rozwijać potrzebną w tym celu infrastrukturę. Pomysłów jest całkiem sporo. Jeden z nich przedstawił Stefan Zientkowski (Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego). Na początku 2022 roku radny złożył interpelację.

- Na prośbę mieszkańców proszę o wybudowanie - zamontowanie na Górze Cipiorg wieży widokowej. Mając na uwadze rozwój regionalnej turystyki, dużej liczby rowerzystów w rejonie, byłaby to znakomita atrakcja promująca miasto - czytamy w dokumencie.

Urząd Miasta radzi poczekać

21 stycznia nadeszła odpowiedź.

- Tego typu przedsięwzięcia wymagają rozważnej analizy nie tylko samej potrzeby stworzenia wnioskowanego obiektu, ale także, a nawet przede wszystkim dotyczącego zarówno lokalizacji, jak i możliwości terenowych, własnościowych, związanych z zagospodarowaniem przestrzennym oraz przyszłego użytkowania i konserwacji planowanych obiektów - stwierdza Arkadiusz Czech.

Dodaje także, iż obecnie formuje się Lokalna Organizacja Turystyczna "Miasta Gwarków". Przypomnijmy, że jej zadaniem jest skupianie oraz współpraca samorządów, stowarzyszeń oraz przedsiębiorców branży turystycznej z obszaru Bytomia, Tarnowskich Gór i Zbrosławic. Grupa będzie prowadzić działania z zakresu marketingu terytorialnego i rozwoju turystyki.

- Zwracam się zatem z propozycją przełożenia rozważań na wskazany temat do ostatecznego ukonstytuowania się Lokalnej Organizacji Turystycznej "Miasta Gwarków" i powrotu do przedłożonego pomysłu do oceny tejże organizacji - stwierdza burmistrz Tarnowskich Gór.

Fotopułapki na hałdzie popłuczkowej? Jak tarnogórzanie proponują chronić obiekt UNESCO

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon