Wolontariusze z Nakła Śląskiego odwiedzili pacjentów z wielkanocnymi upominkami

W zeszłym tygodniu członkowie organizacji i jednej ze szkół powiatu tarnogórskiego postanowili sprawić miłą niespodziankę osobom, które zbliżające się święta spędzą w szpitalu. Przyszli do nich z wizytą oraz małymi prezentami.

Z barankami do pacjentów

Dzieło Świętego Mikołaja - grupa działająca przy parafii w Nakle Śląskim - we współpracy z Fundacją Rozbark oraz młodzieżą z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim odwiedzali okoliczne szpitale. Niestety nie wszyscy będą mogli spędzić te święta w domowej, rodzinnej atmosferze. Na osoby, które pozostaną w placówkach medycznych, czekała miła niespodzianka. Wolontariusze nie przyszli do nich z pustymi rękoma.

- Wśród podarków znalazły się wielkanocne słodycze i świąteczne baranki - wykonane ręcznie przez wolontariuszy. W imieniu naszym i wszystkich Pacjentów przebywających w GCR "Repty" serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę przedświąteczną akcję - stwierdzają medycy z Rept Śląskich.

Organizatorzy akcji odwiedzili Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach, Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach oraz Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty".

- Było to bardzo wzruszające wydarzenie, dzięki któremu przebywający na oddziałach chorzy mogli choć na chwilę oderwać się od "szpitalnej rzeczywistości" i porozmawiać z niespodziewanymi gośćmi. Widać było, że wizyta ta sprawiła pacjentom ogromną radość - dodają przedstawiciele szkoły z Nakła, której uczniowie złożyli wizyty w tarnogórskich placówkach.

To nie pierwsza i - miejmy nadzieję - nie ostatnia taka akcja organizowana przez Dzieło Świętego Mikołaja. O grudniowym przedsięwzięciu wolontariuszy przeczytacie poniżej.

GCR Repty dla Dzieła św. Mikołaja

Może Cię zainteresować:

GCR "Repty" dla Dzieła Świętego Mikołaja. Prezenty trafią do małych pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

21/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon