WOŚP 2021 w Tarnowskich Górach. Jakie atrakcje czekają nas w tym roku?

Ulica imienia wosp

W najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyło się nasze miasto i sąsiednie gminy.

Zbiórki, licytacje i koncert

Tarnogórzanie już nie raz entuzjastycznie brali udział w tradycyjnym, corocznym finale. WOŚP cieszy się u nas taką popularnością, że zaproponowano, by jej imię nadać jednej z ulic. Tegoroczny finał będzie jednak wyjątkowy z kilku przyczyn. Jedną z nich jest fakt, że autorką spotu reklamującego obecną edycję wydarzenia jest tarnogórzanka, pani Iwona Golor-Baszun. Filmik znaleźć można TUTAJ. Drugą ważną kwestą, z którą zmierzyć się muszą organizatorzy, są obecne ograniczenia epidemiologiczne. Jakie rozwiązania wymyślili wolontariusze?

Do najpopularniejszych atrakcji tegorocznego finału zaliczyć można koncert, jaki będzie mieć miejsce w Starej Stajni w Wojtachy. Rozpocznie się on w niedzielę o godzinie 17:00. Odbędzie się bez udziału publiczności, ale oczywiście będzie transmitowany za pośrednictwem Internetu. Podczas wydarzenia dla tarnogórzan zagrają dwa zespoły: "Czarny Miś" oraz "takaKarma". Restauracja prowadzi także wirtualne licytacje koszulek, ozdób, rękodzieła i innych gadżetów związanych z naszym miastem. Chęć nabycia wybranego przedmiotu można zgłaszać w komentarzach pod wybranym zdjęciem zamieszczonym w facebookowym wydarzeniu

Spośród wielu lokalnych aukcji warto zwrócić uwagę na licytację koszulki Agnieszki Radwańskiej. Jednym z organizatorów zbiórki jest Przemysław Cichosz, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego. 

Na koszulce oprócz autografów Agnieszki Radwańskiej i Marcina Gortata możemy znaleźć własnoręczny podpis m.in. Joanny Liszowskiej, Julii Wieniawy, Łukasza Fabiańskiego, Karola Bieleckiego, Jakuba Wesołowskiego, Antoniego Królikowskiego, Karola Gruszeckiego, Adama Waczyńskiego, czy Mariusza Wlazłego - czytamy w opisie licytacji.

Inną ciekawą propozycją jest dzień z Piotrem Trojanem. Tarnogórzanin zaprasza między innymi na zjazd pod ziemię do Sztolni Czarnego Pstrąga oraz projekcję wyreżyserowanego przez aktora filmu „Synthol”. 

Radości tego dnia nikt nam nie odbierze, a wszystko to robimy, by wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy – stwierdza Piotr Trojan.

Dodajmy, że w ramach innych tarnogórskich aukcji nabyć można także voucher do Barber Shop Silesia, konsultację logopedyczna, indywidualny trening nordic walking z trenerem akcji ChodzęBoLubię, czy zestaw książek "Tarnowskie Góry - Fantastycznie". W najbliższą niedzielę na ulicach nie zabraknie także wolontariuszy zbierających datki na rzecz WOŚP. 

Nie tylko Tarnowskie Góry

Chociaż w naszym mieście nie brakuje charytatywnych inicjatyw, nie zapominajmy, że inne gminy naszego powiatu także wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W Kaletach Sztab przy Miejskim Domu Kultury zaprasza na transmisję koncertu. 31 stycznia na Małym Targu odbędzie się także licytacja wyjątkowego przedmiotu.

Jako że nasze miasto jest Gminą Przyjazną Rowerzystom, nie mogło być to nic innego jak wspaniały, czerwony rower, przyozdobiony emblematami WOŚP! Nabywca tego unikatowego i pamiątkowego zarazem jednośladu, będzie mógł się poszczycić nie tylko oryginalnym środkiem transportu, ale przede wszystkim wesprze szczytny cel - opowiadają pomysłodawcy. 

Miasteczko Śląskie zaprasza do zakupu koszulek i gadżetów. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany do skarbonek finału. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się, dzwoniąc pod numer: 32 288 88 70 lub 604 200 739, albo wysyłając maila (promocja@mok.miasteczko-slaskie.pl). Więcej informacji na profilu Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim

Zbrosławice do charytatywnej zabawy włączyły także najmłodszych mieszkańców. Przedszkolaki i uczniowie tej gminy wykonują serduszka wzorowane na symbolu WOŚP. Prace plastyczne przynoszą w dniu finału do biblioteki, gdzie na małych artystów czekają drobne upominki. Natomiast ich rodzice mogą skorzystać z okazji do wrzucenia symbolicznego datku do znajdujących się w budynku puszek.

fot. Krzysztof Bergier 

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: