Zaadoptuj kwiatek, czyli kolejna edycja Sąsiedzkiej wymiany roślin

Przed nami pierwsza w tym roku odsłona cieszącego się sporą popularnością wydarzenia. Wiemy już, kiedy i gdzie się odbędzie.

Sąsiedzka wymiana roślin 2021

Sąsiedzka wymiana roślin 2021

Już za niedługo czeka nas wydarzenie dla wszystkich miłośników kwiatów, bardziej lub mniej doświadczonych ogrodników, fanów kolorowych doniczek, osób, które hodują kaktusy ("Ich chyba nie zasuszę, prawda?") i wszystkich entuzjastów spotkań integracyjnych. 7 sierpnia od godziny 13:00 do 16:00 odbędzie się sąsiedzka wymiana roślin. Jak to działa?

- Każdy z nas może zabrać ze sobą roślinę i wymienić ją na inną. W ten niezwykle prosty, całkowicie bezkosztowy sposób możemy urozmaicić przestrzeń w swoich domach i ogrodach - tłumaczą organizatorzy.

Spotkanie będzie mieć miejsce w dobrze znanej tarnogórzanom Starej Stajni u Wojtachy (ul. Ratuszowa 8), która nie raz zmieniała się w galerię, jarmark czy salę koncertową.

Partyzanckie Sadzenie Słoneczników. Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie w akcji

Sąsiedzka wymiana to wydarzenie otwarte, nie jest potrzebna wcześniejsza rezerwacja. Wystarczy przynieść z sobą jedną lub dwie rośliny i wymienić się z kimś lub zostawić doniczki dla innych miłośników przyrody. Jeżeli sadzonka jest bardzo duża, możemy zrobić jej zdjęcie, a następnie zaprezentować zainteresowanym, którzy odbiorą ją sami.

- Każda roślina, którą chcą się Państwo wymienić, powinna być ukorzeniona i znajdować się w doniczce. Wszelkiego rodzaju "odszczepki" są dozwolone - pod warunkiem, że zasadziliśmy je wcześniej w doniczce. Wyjątkami są rośliny, które będą w stanie przetrwać kilka godzin bez dostępu do podłoża - wyjaśniają organizatorzy.

Jak tarnogórzanie wymieniali się roślinami w zeszłym roku? Zobacz TUTAJ.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon