Zakochaj się w Tarnowskich Górach, czyli jak wyglądają Walentynki w Mieście Gwarków?

Tak. To już dziś. 14 lutego w przestrzeni miejskiej nie mogło zabraknąć akcentów walentynkowych. Na tarnogórskim rynku pojawiła się nawet plantacja kolorowych balonów, ale to niejedyna atrakcja przygotowana na 14 lutego.

Walentynki 2023 w TG

Jeśli zdarzyło się Wam nie pamiętać, jaki to specjalny dzień dziś świętujemy, lewitujące nad płytą rynku serduszka nie dadzą Wam o tym zapomnieć. Centrum miasta przyozdobiły dziś balony oczywiście w kolorze czerwonym. Można się nimi śmiało częstować lub obdarować ukochaną osobę.

- Można przy nich wyznać komuś miłość, poznać kogoś albo zrobić sobie z nimi zdjęcie. Najlepsze fotografie nagrodzimy. Nie zabierajcie wszystkich od razu do domów - inni też chcą skorzystać! - podają urzędnicy miejscy. - Na walentynkowe zdjęcia – z życzeniami, z ukochaną osobą, z pomysłem (niekoniecznie z Rynku) – czekamy w wiadomościach prywatnych lub w komentarzach do wieczora. Najciekawsze nagrodzimy ciekawymi nagrodami - zachęcają.

Walentynkową stylizację przybrali też trzej gwarkowie. Zobaczymy ich przy rynku, na rozwidleniu ulicy Krakowskiej i Tylnej oraz przy dworcu autobusowym. Nie będzie to trudne zwłaszcza dziś, kiedy figury zdobią czerwone dekoracje.

Na randkę do czytelni

Niespodziankę z okazji Walentynek przygotowała także Miejska Biblioteka Publiczna. Przypomnijmy, że dzisiaj w siedzibie głównej odbędzie się romantyczny Wieczór Planszówek. Zaproszeni są wszyscy miłośnicy gier planszowych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa do 18:00. Wstęp wolny. Bibliotekarze zapraszają też, by skorzystać z możliwości randki w ciemno...

- W Wypożyczalni dla Dorosłych, Dziale dla Dzieci i Młodzieży oraz w Wypożyczalni Językowej i Książki Mówionej znajdziecie specjalnie przygotowane, tajemnicze paczki, które tylko czekają, by zaskoczyć swoją zawartością. Dla tych, którzy niestety nie mogą nas odwiedzić, bo planują podróż, przygotowaliśmy regał na dworcu autobusowym - zachęcają.
Sztolnia czarnego pstrąga tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Walentynki w Sztolni Czarnego Pstrąga? Na zakochanych czeka specjalna atrakcja

Autor: Urszula Gołkowska

01/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon