Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" w Tarnowskich Górach. Gdzie odebrać darmowe wejściówki?

16 lutego już można sobie rezerwować. Na ten dzień zaplanowano wyjątkowe wydarzenie. W naszym mieście zaprezentuje się ZPiT "Śląsk". Pokaz jest efektem współpracy artystów ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
Zpit slask tg

"Ze "Śląskiem", o Śląsku. 70 lat wspólnej pracy"

Zarówno popularyzatorzy kultury ludowej z Koszęcina, jaki i tarnogórscy kontynuatorzy gwarkowskich tradycji świętowali niedawno 70-lecie powstania. Z tej okazji organizacje podpisały porozumienie dotyczące współpracy. Jej celem ma być połączenie sił w promowaniu śląskiego dziedzictwa.

– Cieszymy się, że będziemy współpracować, bo łączy nas wiele. Zespół Pieśni i Tańca im. Stanisława Hadyny to marka rozpoznawalna na całym świecie, tarnogórskie podziemia to jedyne obiekty w regionie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a do tego… zarówno wasza instytucja, jak i nasza organizacja obchodzą w tym roku 70-lecie swojego istnienia – mówił prezes SMZT Zbigniew Pawlak.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej ma nowego partnera. Został nim ZPiT "Śląsk"

Jedynym z efektów porozumienia, jaki już możemy zaobserwować, jest zaproszenie na wydarzenie, które odbędzie się niebawem w naszym mieście. 16 lutego przed publicznością zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Pokaz będzie mieć miejsce w Hali Sportowej (Obwodnica 8, Tarnowskie Góry). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

- 120 artystów w tradycyjnych śląskich strojach pojawi się na płycie Hali Sportowej w Tarnowskich Górach z okazji okrągłego jubileuszu dwóch organizacji. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" w 2023 r. obchodziły 70-lecie swojego istnienia (obie organizacje powstały w 1953 r.). Z tej okazji SMZT, które zarządza jedynymi w naszym regionie obiektami z listy UNESCO oraz grupa artystów promująca śląskie tradycje w kraju i za granicą zapraszają na wielkie widowisko artystyczne - przekazują organizatorzy.

Jak zdobyć wejściówkę?

Zainteresowani nie muszą martwić się o koszt biletów. Koordynatorzy przygotowali 600 bezpłatnych miejsc. Limit na jedną osobę wynosi dwie wejściówki. Można je odebrać w następujących miejscach:

  • siedziba SMZT przy ul. Gliwickiej 2

poniedziałek - piątek od 8:00 do 16:00
wejściówki dostępne od 5 lutego (poniedziałek)

  • biuro promocji UM Tarnowskie Góry przy ul. Rynek 4

poniedziałek od 7:30 do 17:00; wtorek - piątek od 7:30 do 15:30
wejściówki dostępne od 5 lutego (poniedziałek)

  • Hala Sportowa przy ul. Obwodnica 8

godziny pracy BOK, od 8:00 do 22:00
wejściówki dostępne od 3 lutego (sobota)

Święto Pary 2023 w Tarnowskich Górach 1

Może Cię zainteresować:

Niech żyje technika! - Święto Pary w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Autor: Urszula Gołkowska

02/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon