Chcesz pomóc? Kup skarpetkę! Rusza adwentowa akcja charytatywna tarnogórskiego MOPS

Rozpoczęła się druga edycja inicjatywy zapoczątkowanej w zeszłym roku. Kto i w jaki sposób może się do niej dołączyć?

Tarnowskie Góry, Wesoła Świąteczna Skarpetka 2021

Wesoła Świąteczna Skarpetka 2021

W Tarnowskich Górach, szczególnie w okresie przedświątecznym, charytatywnych projektów nie brakuje. Jeśli ktoś chciałby w tym czasie pomóc szczególnie osobom bezdomnym, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ma pewną ciekawą propozycję.

Tak jak w zeszłym roku, pracownicy instytucji zapraszają do włączenia się w akcję na rzecz beneficjentów Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowskich Górach. Od dzisiaj, 1 grudnia, zbierane są skarpetki (w rozmiarach od 39 do 45), czapki, rękawice oraz szaliki. Zakupione dary można przynosić do budynków MOPS-u (ul. Bytomska 15 i ul. Janasa 9) w godzinach: 7:30-15:30 lub do portierni ratusza (Rynek 4) przez całą dobę.

- Święta to czas, w którym zapominamy o naszych problemach, warto podzielić się dobrem i prezentami z najbardziej potrzebującymi – mówią panie Dominika, Magda i Agnieszka, inicjatorki akcji.

W zeszłym roku tarnogórzanom udało się zebrać aż... 210 par skarpetek! Czy w tym roku uda się pobić ten rekord? Zobaczymy. Zbiórka zakończy się 17 grudnia, a podarowane przedmioty zostaną wręczone potrzebującym w święta Bożego Narodzenia.

Wszelkie pytania dotyczące akcji zadawać można pracownikom ośrodka, dzwoniąc pod numer telefonu: (32) 285 59 70 lub 888 492 890.

Pomoc dla bezdomnych w okresie zimowym

Może zdarzyć się, że na ulicy spotkamy kogoś, kto będzie potrzebował natychmiastowego wsparcia. Wystarczy jedno połączenie telefoniczne. Jeżeli zauważymy osobę, która może potrzebować pomocy, śpi na przystanku czy w innym miejscu publicznym, powiadommy o tym odpowiednie instytucje. Najprostszym rozwiązaniem jest zadzwonienie pod numer 112. Możemy także skontaktować się z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej lub Strażą Miejską (tel. 986). Więcej na ten temat w artykule: "Pomoc dla osób bezdomnych w Tarnowskich Górach - przydatne informacje".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon