Jak się promuje Twoja miejscowość? Przegląd najciekawszych filmów gmin powiatu tarnogórskiego?

Każda miejscowość chce przyciągnąć do siebie turystów. Niektóre z nich tworzą spoty czy teledyski. Jak wychodzi to gminom z obszaru naszego powiatu?

Tarnowskie Góry, film

Tarnowskie Góry

W naszym mieście nie brakuje osób chętnych zarówno do stanięcia za, jak i przed kamerą. W ciągu ostatniego miesiąca ukazały się co najmniej trzy nowe nagrania: Stowarzyszenia Gliwicka 66, Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej i zespołu The Süns (koncert na dachu II LO im. Staszica). Chcemy jednak przypomnieć fragment dłuższego filmu Zabytkowej Kopalni Srebra.

Miasteczko Śląskie

Gdyby ktoś wybierał się w tę stronę i nie wiedział, co zobaczyć, Urząd Miasta spieszy ze swoim filmikiem. Zobaczymy w nim najważniejsze atrakcje gminy, między innym: Park Rubina, kolorowe jeziorka w Bibieli czy zabytkowy drewniany kościół pw. Wniebowzięcia NMP.

Odkryj Miasteczko Śląskie - film

Kalety

W 2015 roku Urząd Miasta przeprowadził konkurs na najlepszy film promujący Leśny Zakątek Śląska. Pierwsze miejsce zdobyli dwaj uczestnicy amatorskich zmagań: Michał Kwoka – "Kalety... a Ty kiedy nas odwiedzisz?" oraz Sebastian Makowski – "Kalety z lotu ptaka". Poniżej pierwsza ze wspomnianych prac.

Radzionków

Miasto postanowiło podejść do tematu z przymrużeniem oka. W Radzionkowie i o Radzionkowie zaśpiewał zespół "Nas Troje".

Radzionków - film

Świerklaniec

Najważniejsza atrakcja gminy - Park w Świerklańcu - została zaprezentowana w nagraniu przegotowanym przez lokalne Stowarzyszenie Wrazidlok. Członkowie grupy opowiadają o historii tego niezwykłego miejsca oraz zapraszają do odwiedzenia go.

Ożarowice

Urząd Gminy prezentuje nie tylko same Ożarowice, ale także okoliczne miejscowości. Nakręcony niedawno film pozwala na podniebny spacer i zobaczenie ich z nowej perspektywy.

Zbrosławice

Tym razem film przygotowała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, do której należą także Zbrosławice. Krótkie nagranie przedstawia najważniejsze informacje dotyczące gminy.

Krupski Młyn

Gmina słynie jako cichy zakątek, gdzie można odpocząć wśród przyrody. Jednym z ciekawszych wydarzeń, jakie mają tutaj miejsce, jest koncertem na ŁĄCZce, który odbywa się w ciemnościach. Nagranie z jednego z nich przygotowała organizacja frymark.

Tworóg

Na zakończenie naszego przeglądu spot przedstawiający ciekawe miejsca w gminie Tworóg. Wspomniane są nie tyko zabytkowe obiekty, ale także piękno przyrody czy lokalne imprezy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon