Lasowice mają swoją nową Zieloną klasę pod klonem. Powstała dzięki głosom mieszkańców

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach mogą już korzystać z nowej klasy. Jest dość nietypowa, ponieważ nie znajduje się w budynku, ale na świeżym powietrzu.

Zielona klasa pod klonem

Szkolna społeczność z Lasowic ma nowy powód do zadowolenia. Przy ładnej pogodzie dzieci i młodzież pod okiem nauczycieli będą się mogli uczyć poza murami placówki. Projekt budowy nowej altanki, przeznczonej na miejsce prowadzenia zajęć, został ukończony. Drewniana konstrukcja stanęła przy budynku szkoły. W środku znajdują się stoły i ławy - wszystko w kolorze zielonkawym.

Zielona klasa to kolejny przykład tego, że warto zaangażować się w Budżety Obywatelskie. Projekt został zrealizowany w ramach tarnogórskiego BO na 2022 roku. Dzięki głosom mieszkańców propozycja zdobyła 343 punkty. Koszt zadania to 34 000 zł.

Już niebawem rozpocznie się głosowanie w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Znamy już projekty, które pozytywnie przeszły kwalifikację. Tarnogórzanie będą mogli wybrać spośród nich te, które ich zdaniem najbardziej przydają się miastu. Rozpoczęcie głosowania zaplanowano na 24 października.

Siłownia plenerowa na Osadzie Jana

Może Cię zainteresować:

Siłownia plenerowa na Osadzie Jana już gotowa. Sprzęty czekają na mieszkańców

Autor: Urszula Gołkowska

27/09/2022

Osada jana boiska

Może Cię zainteresować:

Dwa nowe obiekty sportowe na terenie Osady Jana. Kto może z nich skorzystać? Każdy!

Autor: Urszula Gołkowska

14/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon