Majówka w Tarnowskich Górach. Co ciekawego będzie się działo w centrum?

Długi weekend już nie na horyzoncie, ale zaraz przed nami. Miasto zaprasza na wydarzenia, jakie z tej okazji odbędą się w Tarnowskich Górach. Będzie sportowo i muzycznie.

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie gory majowka 2024

Majówka w Tarnowskich Górach 2024

Wolne dni można miło spędzić nie tylko na odsypianiu i grillowaniu. Warto wyjść z domu, tym bardziej, że ciekawych propozycji do spędzenia tego czasu w Tarnowskich Górach i okolicach nie brakuje. Spacery, zwiedzanie, wypad rowerowy czy po prostu kawa w śródmieściu to tylko niektóre opcje.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Tarnowskich Górach. Gdzie warto się wybrać z najmłodszymi?

Co więcej, w mieście odbędą się też obchody ważnych majowych dni, które mogą dodatkowo zachęcić do zajrzenia na rynek, a także trochę dalej. 2 maja Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na rajd z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zbiórka odbędzie się o godzinie 11:45 na rynku. Harcerze wciągną flagi na maszty, zebrani odśpiewają hymn, a następnie ruszą w kierunku Zabytkowej Kopalni Srebra. Miłośnicy rowerów skorzystają ze swoich pojazdów, a zwolennicy nordic walking udają się tam z kijkami. Na miejscu na gości będzie czekać poczęstunek. Udział w imprezie jest wolny - wystarczy zjawić się na miejscu startu.

- Rajd rowerowy poprowadzi nowymi ścieżkami rowerowymi, natomiast marsz nordic walking będzie doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i podziwiania uroków Tarnowskich Gór - zachęcają urzędnicy.

Świętowanie 3 maja rozpocznie się od Mszy świętej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła o godzinie 10:00. Liturgia będzie sprawowana w intencji Ojczyzny i Powiatu Tarnogórskiego. Później swój występ przed świątynią zaprezentują dzieci z Przedszkola nr 1. O 11:40 czeka nas z kolei muzyczny akcent. Swój koncert zapowiedziała Tarnogórska Orkiestra Dęta.

Tarnowskie gory majowka 2024 waskotorowka

Może Cię zainteresować:

Wąskotorówką na majówkę! Wielka atrakcja Tarnowskich Gór i okolic powraca na sezon letni

Autor: Urszula Gołkowska

29/04/2024

Tarnowskie gory kino plenerowe 2024

Może Cię zainteresować:

Kino plenerowe w Tarnowskich Górach 2024. Powrócą seanse samochodowe i w Parku Miejskim

Autor: Urszula Gołkowska

17/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon