"Mali skarbnicy i tajemniczy przyjaciel". Opowieść o Srebrnym Mieście i jego sekretach

Kolejna publikacja, której akcja toczy się w naszym mieście, ma dziś - 1 września - swoją premierę. Tym razem książka skierowana jest do młodych czytelników.

"Mali skarbnicy i tajemniczy przyjaciel"

"Mali skarbnicy i tajemniczy przyjaciel"

- Piotrek, Olga, Kamil i Bartek to czwórka małych tarnogórzan, którzy podczas zabawy wykopują z ziemi niezwykły kamień. To mały Szczybrok, mieszkaniec podziemnego świata, który zgubił się swoim rodzicom - czytamy w opisie.
- Dzieci postanawiają pomóc mu wrócić do domu. Ich misja jest niezwykle trudna, a niespodziewany splot wydarzeń sprawi, że przyjaciele staną się superbohaterami ratującymi miasto przed katastrofą…

Srebrne Miasto zostało już miejscem akcji dla wielu historii, jednak w większości były one czytane przez starszych odbiorców. Nowa książka ma rozbudzić ciekawość, wyobraźnię i zamiłowanie do literatury wśród dzieci. Razem z bohaterami tarnogórskiego fantasy poznamy sekrety śródmieścia, zwiedzimy Zabytkową Kopalnię Srebra i zajrzymy do ciemnych tuneli Sztolni Czarnego Pstrąga.

Autorką książki jest Agata Frączek.

- Przekonana o tym, że najlepszą metodą nauki jest zabawa, postanowiła zaprosić dzieci do niezwykłej przygody. Tak powstało opowiadanie, które w nietuzinkowy sposób ukazuje tarnogórskie podziemia i historię gwarków – górników poszukujących rud srebra.

Ilustracje wykonała Monika Pudykiewicz.

- Artystka, która swoje pasje realizuje w wielu dziedzinach. W życiu kieruje się sercem, a to bije dla rodziny i jej licznych zamiłowań. Uwielbia zarażać śmiechem i kreatywnością.

Gdzie kupić "Małych skarbników"?

Publikacja dostępna jest na portalu Allegro w cenie 25 zł (koszt dostawy: 4zł). Znajdziemy ją także w następujących lokalizacjach:

  • Księgarnia „WIOSNA”, ul. Karola Miarki 7
  • Sklep z klockami LEGO „WIOSNA”, Rynek 15
  • Zabytkowa Kopalnia Srebra, ul. Szczęść Boże 81
  • Siedziba SMZT, ul. Gliwicka 1
  • Pamiątki tarnogórskie, ul. Gliwicka 17

Miasto UNESCO na okładkach

"Mali skarbnicy" to rzecz jasna nie jedyna lektura inspirowana Tarnowskimi Górami. Zainteresowanych innymi historiami, których akcja rozgrywa się na rynku czy ulicy Krakowskiej, zapraszamy do sięgnięcia po:

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon