Orkiestra z Osady Jana się powiększa. Do tarnogórskich muzyków dołączają Mali Kamilianie

Kilka dni temu odbyła się pierwsza próba z udziałem młodych artystów. Być może zasilą kiedyś szeregi znanej i lubianej tarnogórskiej grupy.

Tarnowskie góry mali kamilianie

Poznajcie Małych Kamilianów

13 lipca w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach podpisano porozumienie między orkiestrą z Osady Jana i placówką. W naszym mieście miała powstać nowa orkiestra dziecięco-młodzieżowa. Jak zaznaczali inicjatorzy przedsięwzięcia, w zamyśle skład zespołu miał opierać się głównie na uczniach i absolwentach tarnogórskiej szkoły muzycznej.

- Chcemy zagospodarować bardzo duży potencjał muzyczny, który jest w Tarnowskich Górach. Dlatego wpadliśmy na ten pomysł jako stowarzyszenie, które sobie całkiem nieźle radzi, chcemy powołać nową orkiestrę, na razie na dwa lata szkolne - opowiadał Olek König, dyrygent Kamiliańskiej Orkiestry. - Będziemy przekazywać sobie informacje o uczniach, o tym, kto rokuje, kto chce grać, czasami konsultować to z nauczycielami.

Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza młodych muzyków. Powstanie nowa grupa

Minęło kilka miesięcy i plany udało się zrealizować. Pomysł tarnogórskich muzyków spotkał się z niemałym zainteresowaniem. Do zespołu dołączyło 28 dzieci. Pierwsza próba odbyła się w ostatnią sobotę, 15 października. Spotkanie miało miejsce w salkach, gdzie do koncertów przygotowuje się Kamiliańska Orkiestra Dęta.

Młodych muzyków powitali członkowie dorosłej grupy: dyrygent Olek König, wice-dyrygent Paweł Dziuk oraz barista-kateringowiec Antoni "Wolfik" Wilk.

- Czego nam życzyć? Samych pięknych dźwięków, nieustającego zapału, opieki św. Cecylii i zdrowia! - stwierdzają sami muzycy.
Mural tg kamiliańska orkiestra

Może Cię zainteresować:

Nowy (prawie) mural w Tarnowskich Górach. Tematem jest Kamiliańska Orkiestra Dęta

Autor: Urszula Gołkowska

05/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon