Ostatni weekend wakacji. Gdzie go spędzić? W Tarnowskich Górach i okolicach!

Lato dobiega końca, ale na te najbliższe dni atrakcji nie zabraknie. Zwłaszcza w powiecie tarnogórskim. Zobaczcie, co ciekawego będzie się działo!

Wakcje 2023 tarnowskie góry

Koniec wakacji w Tarnowskich Górach

Wolne tygodnie już za nami. Warto jednak wykorzystać sobotę oraz niedzielę. Tym bardziej, że jest z czego wybierać. Na wizytę czekają mniej lub bardziej znane miejsca wypoczynku i relaksu. Do tego na ten weekend zaplanowano wiele wydarzeń familijnych, rozrywkowych czy sportowych.

2-3 września, Kalety

Druhowie zapraszają do wspólnego świętowania jubileuszu. Pierwszego dnia odbędzie się część oficjalna z uroczystym przekazaniem klucza do nowej remizy. Natomiast w niedzielę będzie mieć miejsce festyn z atrakcjami, pokazem sprzętu i strefą gastronomiczną.

2 września, łączka w Krupskim Młynie

Wiele atrakcji zapowiada organizacja Frymark. W Krupskim Młynie odbędzie się piknik, a w jego ramach: jarmark, strefa relaksu, warsztaty, koncert. Na finał wydarzenia zostawiono pokaz kina plenerowego.

2 września, MBP w Tarnowskich Górach

W tym roku lekturą narodową stało się "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W akcję włącza się m.in. tarnogórska biblioteka. W planie wspólne czytanie fragmentów powieści, występ grupy teatralnej czy koncert.

2-3 września, teren przy Hali Sportowej w Tarnowskich Górach

Podczas imprezy zainteresowani zobaczą pojazdy opancerzone i sprzęt militarny. Nie zabraknie także propozycji dla mniejszych gości. Na wszystkich czekać będzie natomiast wojskowa grochówka.

2-3 września, teren przy Urzędzie Gminy Zbrosławice

Największa impreza roku w gminie. Na scenie zaprezentują się Specifique, Roszak Show czy Rakiety Cover Band. W ramach wydarzenia odbędzie się spływ kajakowy, zwiedzanie bunkra oraz szachowe rozrywki. Mieszkańcy zatańczą także podczas zabawy z DJ-em.

3 września, podcienia przy rynku w Tarnowskich Górach

Kolejna edycja spotkań mieszkańców z rękodzielnikami, artystami czy lokalnym wytwórcami. Jest to okazja do rozmów i nawiązywania nowych znajomości, ale także nabycia wyjątkowych artykułów. Wszystko w stylu slow life.

3 września - 31 października, Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

CEKUŚ zaprasza do poznawania tradycji i dziedzictwa innych narodowości. W tym roku tematem przewodnim będzie Ukraina. Uczestnicy festiwalu dowiedzą się sporo o zabytkach, historii, zwyczajach czy kulinarnych przysmakach naszych wschodnich sąsiadów.

3 września, Park w Świerklańcu

W niedzielę odbędzie się tradycyjna zabawa zawiązana z czasem zbierania plonów. Ciekawe propozycje przygotowano i na scenie, i obok niej. Dużym zainteresowaniem cieszy się Gyburstag kołoca. To konkurs na najsmaczniejsze śląskie ciasto połączony z degustacją słodkości.

3 września, Ichtiopark w Kaletach

Propozycja nie tylko dla miłośników wędkowania. Na terenie Ichtioparku pojawi się basen pokazowy, symulator, gry dla maluchów. Dla zgłodniałych przygotowane zostanie rybne menu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kalety ichtiopark święto ryby

Kalety zapraszają na Święto Ryby

Tarnowskie Góry Śniadanie na Polanie 2023

Zajrzycie z dziećmi na tarnogórskie Śniadanie na Polanie

Eko targ tarnowskie góry

Zbliża się Tarnogórski Eco Targ 2023

Tarnowskie Góry. Festyn integracyjny w Strzybnicy

Strzybnica szykuje się do drugiej edycji rodzinnego pikniku

Wydarzenia w Tarnowskich Górach

Imprezy i wydarzenia w powiecie tarnogórskim

Motoserce tarnowskie góry

Motoserce w Tarnowskich Górach imprezowo i charytatywnie

Pchli targ w tarnowskich górach

Pchli Targ w Tarnowskich Górach powraca