Ostatni weekend wakacji. Gdzie go spędzić? W Tarnowskich Górach i okolicach!

Lato dobiega końca, ale na te najbliższe dni atrakcji nie zabraknie. Zwłaszcza w powiecie tarnogórskim. Zobaczcie, co ciekawego będzie się działo!

Wakcje 2023 tarnowskie góry

Koniec wakacji w Tarnowskich Górach

Wolne tygodnie już za nami. Warto jednak wykorzystać sobotę oraz niedzielę. Tym bardziej, że jest z czego wybierać. Na wizytę czekają mniej lub bardziej znane miejsca wypoczynku i relaksu. Do tego na ten weekend zaplanowano wiele wydarzeń familijnych, rozrywkowych czy sportowych.

2-3 września, Kalety

Druhowie zapraszają do wspólnego świętowania jubileuszu. Pierwszego dnia odbędzie się część oficjalna z uroczystym przekazaniem klucza do nowej remizy. Natomiast w niedzielę będzie mieć miejsce festyn z atrakcjami, pokazem sprzętu i strefą gastronomiczną.

2 września, łączka w Krupskim Młynie

Wiele atrakcji zapowiada organizacja Frymark. W Krupskim Młynie odbędzie się piknik, a w jego ramach: jarmark, strefa relaksu, warsztaty, koncert. Na finał wydarzenia zostawiono pokaz kina plenerowego.

2 września, MBP w Tarnowskich Górach

W tym roku lekturą narodową stało się "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W akcję włącza się m.in. tarnogórska biblioteka. W planie wspólne czytanie fragmentów powieści, występ grupy teatralnej czy koncert.

2-3 września, teren przy Hali Sportowej w Tarnowskich Górach

Podczas imprezy zainteresowani zobaczą pojazdy opancerzone i sprzęt militarny. Nie zabraknie także propozycji dla mniejszych gości. Na wszystkich czekać będzie natomiast wojskowa grochówka.

2-3 września, teren przy Urzędzie Gminy Zbrosławice

Największa impreza roku w gminie. Na scenie zaprezentują się Specifique, Roszak Show czy Rakiety Cover Band. W ramach wydarzenia odbędzie się spływ kajakowy, zwiedzanie bunkra oraz szachowe rozrywki. Mieszkańcy zatańczą także podczas zabawy z DJ-em.

3 września, podcienia przy rynku w Tarnowskich Górach

Kolejna edycja spotkań mieszkańców z rękodzielnikami, artystami czy lokalnym wytwórcami. Jest to okazja do rozmów i nawiązywania nowych znajomości, ale także nabycia wyjątkowych artykułów. Wszystko w stylu slow life.

3 września - 31 października, Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

CEKUŚ zaprasza do poznawania tradycji i dziedzictwa innych narodowości. W tym roku tematem przewodnim będzie Ukraina. Uczestnicy festiwalu dowiedzą się sporo o zabytkach, historii, zwyczajach czy kulinarnych przysmakach naszych wschodnich sąsiadów.

3 września, Park w Świerklańcu

W niedzielę odbędzie się tradycyjna zabawa zawiązana z czasem zbierania plonów. Ciekawe propozycje przygotowano i na scenie, i obok niej. Dużym zainteresowaniem cieszy się Gyburstag kołoca. To konkurs na najsmaczniejsze śląskie ciasto połączony z degustacją słodkości.

3 września, Ichtiopark w Kaletach

Propozycja nie tylko dla miłośników wędkowania. Na terenie Ichtioparku pojawi się basen pokazowy, symulator, gry dla maluchów. Dla zgłodniałych przygotowane zostanie rybne menu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon