Startuje Paczuszka dla Maluszka 2022. Tarnowskie Góry i Radzionków dołączają do akcji!

Rozpoczyna się kolejna edycja przedsięwzięcia, które ma na celu pomoc najmniejszym potrzebującym. Można się w nie włączyć także w naszym powiecie. Instrukcja jest prosta: kupujemy prezent, szukamy choinki i coś pod nią zostawiamy.

Urszula Gołkowska
Paczuszka dla maluszka tarnowskie góry

Paczuszka dla Maluszka

W przedświątecznym czasie charytatywnych inicjatyw nie brakuje. Jedną z nich jest akcja Fundacji Małych Stópek.

- Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie - tłumaczą organizatorzy.

Pierwsza odsłona przedsięwzięcia miała miejsce w 2013 roku. Od tego czasu zrzesza ono coraz więcej zgłaszających koordynatorów. Dołączają do niego szkoły, organizacje, parafie, ośrodki kultury, restauracje, kawiarnie, a nawet siłownie. W miejscach tych pojawiają się małe choinki, a na nich charakterystyczne bombki - ulotki. Zamieszczone są na nich przykłady artykułów, które można zakupić i zostawić pod świątecznym drzewkiem. Na zakończenie akcji dary zostaną przekazane zaprzyjaźnionym punktom pomocy. W zeszłym roku w całej Polsce udało się zebrać artykuły o wartości 10 000 000 złotych. Swój wkład w tę sumę mieli także mieszkańcy Tarnowskich Gór i okolic.

Paczuszka dla Maluszka w powiecie tarnogórskim. Kartony, paczki i torby z prezentami trafiły do najmłodszych

Choinki w Tarnowskich Górach i Radzionkowie

W powiecie tarnogórskim znajdziemy miejsca, gdzie zbierane są prezenty dla potrzebujących. Do akcji włączają się:

  • parafia Wniebowzięcia NMP w Radzionkowie (ul. Kużaja 52, Radzionków)
  • Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach (ul. Kochanowskiego 15, Tarnowskie Góry)
  • Best Start Academy (ul. Skośna 10 C, Tarnowskie Góry)
  • Niebo w mieście Tarnowskie Góry (Wyszyńskiego 139, Tarnowskie Góry)

Ostanie z wymienionych miejsc zbiera dary dla Domu Pomocy Społecznej dla mężczyzn w wieku 14-70 lat prowadzonego przez siostry boromeuszki w Nakle Śląskim.

- Potrzebne są przede wszystkim: środki czystości – męskie żele do mycia i szampony, proszki do prania oraz książki przygodowe dla młodzieży - chłopców, lampki nocne, latarki, pościel chłopięca o wymiarach: 160 cm x 200 cm (np. w samochody), męskie zestawy prezentowe - wymieniają organizatorzy.

Prezenty można przynosić przez cały czas adwentu. Tuz przed świętami Bożego Narodzenia lub już po nich trafią one do adresatów.

Zbiórka dla Oliwii Grajoszek Tworóg

Może Cię zainteresować:

Drastyczny wypadek tuż przed 18. urodzinami. Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanej Oliwki

Autor: Urszula Gołkowska

07/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon