"Stawiamy Ryśka na nogi". Już dziś licytacja i koncert na rzecz tarnogórskiego artysty

W naszym mieście weekend rozpocznie się od charytatywnego wydarzenia. Jego organizatorzy proszą o wsparcie dla znanego lokalnej społeczności Ryszarda Zabielskiego.

W piątek "Stawiają Ryśka na nogi"
Ryszard zabielski zbiorka

W piątek "Stawiają Ryśka na nogi"

Pod takim hasłem odbędzie się spotkanie, jakie będzie mieć miejsce w nastrojowym wnętrzu Galerii "Inny Śląsk" (ul. Miarki 2, Tarnowskie Góry). Wydarzenie zostało zaplanowane na dziś, 19 kwietnia. Rozpocznie się o godzinie 19:00. Goście będą mogli wziąć udział w licytacji obrazów Ryszarda Zabielskiego oraz prac innych artystów. Wieczór umili akcent muzyczny. W galerii pojawią się The Golden Gators wraz z Mateuszem Adamczykiem. Wszystko to ma na celu pomoc tarnogórskiemu twórcy, który mierzy się aktualnie z poważnymi trudnościami zdrowotnymi.

- Ryszard Zabielski nasz lokalny artysta. Przez 30 lat prowadził "Szkołę Rysunku i Malarstwa", członek i założyciel Tarnogórskiej Fundacji Kultury i Sztuki. W sierpniu ubiegłego roku przeszedł udar mózgu z wieloma komplikacjami, od tego czasu trwa jego rehabilitacja. Licytacja jego prac oraz dzieł zaprzyjaźnionych artystów ma na celu pomoc w sfinansowaniu leczenia i przystosowanie mieszkania do nowej sytuacji życiowej - tłumaczą organizatorzy licytacji.
Strzybnica zdjecie grupowe

Może Cię zainteresować:

Strzybniczanie spotkają się na zdjęcie grupowe. W ramach akcji chcą wesprzeć rehabilitację Ryśka Zabielskiego

Autor: Urszula Gołkowska

20/03/2024

Krystyna mikolajczyk zbiorka leczenie

Może Cię zainteresować:

Swoją żonę poznał w Tarnowskich Górach. Teraz walczy z rakiem o życie ukochanej

Autor: Urszula Gołkowska

03/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon