Uczniowie "Chemika" znowu chwycą za igły. Będą szyli przytulanki dla małych pacjentów

Powraca kolejna edycja przedsięwzięcia, w ramach którego powstają wyjątkowe pluszowe cuda. Efekty pracy nastolatków i ich opiekunów trafią do najmłodszych.

Chemik Zsch-mio w Tarnowskich Górach
Prace uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

Emotkowe Pożeracze Smutku w "Chemiku"

Uczniowie tarnogórskiej szkoły usiądą do szycia maskotek. Cel jest szczytny: przytulanki trafią do dzieci przebywających w szpitalnych placówkach. Razem z nastolatkami swoje manualne zdolności zaprezentują ich nauczycielki. Ambasadorkami ogólnopolskiego projektu zostały Sylwia Magda oraz Bogusława Mikołajczyk. To właśnie one będą czuwać nad uczniami, którzy zadeklarowali chęć dołączenia do inicjatywy. W maskotkowej akcji udział wezmą klasy o specjalizacji technik ortopeda.

"Chemik" szyje dobro już od kilku lat. Podczas wcześniejszych edycji ręcznie robione pluszaki trafiały do podopiecznych z oddziału niemowlęcego i patologii noworodka Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Natomiast w ubiegłym roku zostały przekazane pacjentom Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

- Ten projekt niesie radość, powoduje, że uczniowie i uczennice biorący w nim udział czują się potrzebni, a podopieczni instytucji, dla których szyjemy – dostrzeżeni i zauważeni - stwierdza inicjatorka przedsięwzięcia Marta Florkiewicz-Borkowska.
Tarnowskie Gór w akcji Nauczyciele Szyją Dobro

Może Cię zainteresować:

Nauczyciele z "Chemika" szyją dobro. Ich wielkie maskotki wesprą małych pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

12/11/2022

Tarnowskie Góry i projekt "Emotkowe Pożeracze Smutków"

Może Cię zainteresować:

Uczniowie "Chemika" uszyli dobro. Ich maskotki trafiły do najmłodszych pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

03/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon