W naszym mieście powstaje Tarnogórski Ogród Społeczny. Co to takiego i jak się dołączyć?

Mieszkańcy naszego miasta co chwilę zgłaszają nową inicjatywę. Tym razem dotyczy ona zielonej przestrzeni, jaka mogłaby połączyć lokalnych miłośników natury. Co szykują pomysłodawcy?

Tarnogórski Ogród Społeczny

Przed nami kolejny proekologiczny projekt. Jego inicjatorzy planują stworzyć w Tarnowskich Górach przestrzeń, która będzie odpowiedzią na tęsknotę za uprawianiem swojego małego kawałka ziemi. Nie oznacza to jednak jeszcze jednego ogródka działkowego. Nowa akcja ma na celu przygotowanie miejsca, za które odpowiedzialna będzie lokalna społeczność. W ten sposób zieleń ma zintegrować tarnogórzan.

- Grupa wolontariuszy pracuje bardzo intensywnie nad stworzeniem miejsca, w którym wszystkie osoby nieposiadające własnego ogródka (lecz także te, które go mają, ale chcą tworzyć coś razem!) będą mogły siać, sadzić i podlewać! - zapowiadają pomysłodawcy.

- A wszystko to po to, by rosła zieleń wnosząca piękno, ochłodę i smaki do naszej codzienności – kwiaty, warzywa, krzewy i drzewa – a jednocześnie wzrastała nasza lokalna wspólnota, spotykająca się wokół grządki - dodają.

Z organizatorami Ogrodu Społecznego można było spotkać się podczas tegorocznych Wyborów Pięknej z Rept. Przy własnym stoisku opowiadali o podobnych akcjach, tłumaczyli, jak to w ogóle działa, a jednocześnie zachęcali mieszkańców do podzielenia się własnymi pomysłami oraz spostrzeżeniami. Do udziału w tworzeniu Ogrodu zapraszali wolontariusze zgromadzeni wokół Tarnogórskiej Fundacji Kultury i Sztuki, a także kolektywu Pralnia we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach. Jak podsumowali sami organizatorzy standu, zainteresowani nim goście dostarczyli im sporej ilości informacji. Teraz czas na dalsze prace.

Z twórcami Tarnogórskiego Ogrodu Społecznego można skontaktować się przez ich profil facebookowy.

Tarnowskie gory szafa spoleczna

Może Cię zainteresować:

W naszym mieście powstaje Tarnogórska Szafa Społeczna. Na czym ma polegać?

Autor: Urszula Gołkowska

12/04/2024

Tarnowskie gory pchli targ

Może Cię zainteresować:

Pchli Targ w Tarnowskich Górach powraca. Pierwsze spotkanie ze starociami już w maju

Autor: Urszula Gołkowska

07/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon