Weekend w Tarnowskich Górach i okolicach. Co ciekawego będzie się działo?

Przed nami ponad dwa dni wolnego czasu. Można go spędzić w domowej atmosferze lub wybrać się na jedno z kilku wydarzeń, jakie odbędą się w powiecie tarnogórskim. Co znajdziemy w ofercie?

Tarnowskie gory weekend wydarzenia

Koncert, mapping, a może noc w bibliotece?

Październikowe popołudnia wielu z nas chętnie spędziłoby z kawą i dobrą książką, ale są i tacy, którzy chcieliby pobawić się poza domem. Mamy coś specjalnie dla nich! Łapcie weekendowy rozkład jazdy.

Najpierw o godzinie 17:00 w Pałacu Kawalera rozpocznie się dyskusja "Od Korfantego do Buzka" – o losach śląskiej chadecji. Na 18:30 zaplanowano część widowiskową. Członkowie Stowarzyszenia Wrazidlok i Chór "Magnificat" w pochodzie z pochodniami rozpoczną pokaz mappingowy "Triumf i łzy". Jego głównym bohaterem będzie Wojciech Korfanty. Na zakończenie, o godzinie 19:30, przewidziano nocne zwiedzanie Pałacu Kawalera z przewodnikiem.

Seniorzy (i nie tylko) są zaproszeni na wycieczkę do Kalet. Trasa wyniesie około 35 kilometrów. Celem będzie Ichtiopark - miejsce wypoczynku oraz rekreacji.

W planie wiele atrakcji dla czytelników. Spotkanie autorskie, tor przeszkód, spektakl dla maluchów - to tylko część z nich. Będzie także okazja do wieczornego buszowania z latarką w bibliotece.

Grupa miłośników muzyki i motoryzacji Pęknięty Pęcherz zaprasza na cykl koncertów. Odbędą się one w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach (ul. Oświęcimska 2a). To propozycja na długie i chłodne wieczory. Co ważne, wstęp na wydarzenia jest wolny.

W naszym mieście zaplanowano aż sześć spotkań z klasycznymi oraz współczesnymi mistrzami. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, dwudziesta edycja festiwalu. Wydarzenia będą miały miejsce we wnętrzu historycznego kościoła przy rynku. Wstęp na spotkania wolny.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon