Nastolatkowie z powiatu tarnogórskiego dla swoich rówieśników z Ukrainy. Akcje trwają

Wśród wolontariuszy i osób włączających się w zbiórki nie brakuje młodzieży. W wielu tarnogórskich szkołach ponadpodstawowych organizowane są różnego rodzaju przedsięwzięcia.

Nastolatkowie dla Ukrainy

Młodym ludziom nie brakuje wolnego czasu, pomysłów i chęci niesienia wsparcia. Uczniowie razem ze swoimi nauczycielami pomagają, jak potrafią. Oto oświadczenie Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach.


Nastolatkowie nie ograniczają się oczywiście do wygłaszania manifestów. Tarnogórski "Ekonomik" zorganizował zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów.

- W ciągu zaledwie kilku dni udało się zebrać dary, które zostały przekazane na pomoc Ukrainie i będą dostarczone poprzez pana Serhii Donii - opowiadają przedstawiciele szkoły. - Szczególne podziękowania kierujemy do Przychodni Wielospecjalistycznej w Tarnowskich Górach za odzew na ogłoszoną akcję i dostarczenie tak potrzebnych materiałów opatrunkowych, leków i innych środków medycznych! - dodają.

Dzięki kiermaszowi oraz zaangażowaniu samorządu szkoła przekazała także kwotę prawie 1000 złotych dla zajmującego się uchodźcami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W pomoc włączył się także "Mechanik". Przypomnijmy, że na terenie warsztatów ZSTiO mieści się obecnie powiatowy magazyn "HUB". Sami uczniowie także dostarczyli potrzebne artykuły.

Natomiast w II LO im. Staszica pierwszy etap zbiórki zakończył się 4 marca. Dostarczone przez uczniów dary zostały przekazane do Punktu Pomocy Uchodźcom wojennym z Ukrainy w Hrubieszowie.

- Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w naszą akcję, zarówno tym, którzy przynieśli dary, jak i absolwentowi naszego liceum - Tymonowi Stalmachowi, który wraz ze swoimi kolegami zawiezie dary do wyznaczonego miejsca - zaznaczają członkowie samorządu.

Podobne akcje mają miejsce także w I LO im. Sempołowskiej, Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych czy Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, który przygotował lokum dla 80 uchodźców. Z kolei tarnogórski "Gastronomik" aktywnie włączył się w pomoc osobom, które uciekły z terytorium Ukrainy i na lotnisku w Pyrzowicach oczekują na samolot do swoich krajów.

Młodzi Ukraińcy w tarnogórskich szkołach

Jak podaje Starostwo Powiatowe, szkoły ponadpodstawowe są otwarte na nastolatków z sąsiedniego kraju, którzy chcieliby kontynuować u nas swoją edukację. Naukę mogą podjąć bezpłatnie, a brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody w uczestniczeniu w zajęciach.

- Aby ułatwić rozpoznanie kierunku kształcenia oraz wyboru szkoły, osoby zainteresowane zapraszamy bezpośrednio do pracowników Wydziału Kontroli i Zarządzania Jednostkami Oświatowymi w Starostwie Powiatowym przy ul. Karłuszowiec 5, gdzie zostaną przedstawione wszystkie kierunki kształcenia oraz wsparcie w wyborze odpowiedniego - informują urzędnicy.
Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry szkoła bez HiTu

Tarnowskie Góry wolne od "HiTu"? Zobacz na mapie szkół

Memento Tarnowskie Góry

Finał projektu Memento Tarnowskie Góry

Projekt bez tytułu 2022 11 19 T094302 917

Ranking Perspektywy 2023. Które szkoły wypadły najlepiej?

Tarnowskie Góry ekonomik

Szkoła z Tarnowskich Gór podbija Internet

Tarnowskie Góry luty 2022

Podsumowanie tygodnia 07-13.02.2022

ZSTiO "Mechanik" i Chemet

Umowa między "Mechanikiem" i Chemetem już podpisana

Remont Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

Przemiana Mechanika. Szkołę wyremontowano i zmodernizowano