Tarnowskie Góry 2020. Najpopularniejsze wydarzenia roku

Zapraszamy na podsumowanie tym razem nie ostatniego tygodnia, ale całego roku. Które tematy cieszyły się największym powodzeniem?

Tarnowskie gory 2020 podsumowanie

Ostatnie dwanaście miesięcy z pewnością przejdzie do historii jako czas pierwszej w tym tysiącleciu pandemii. 2020 rok upłynął pod znakiem koronawirusa i już na zawsze będziemy kojarzyć go z maseczkami oraz charakterystycznym zapachem płynu do dezynfekcji. Mimo wszystko warto przypomnieć sobie również miłe wydarzenia, które także przecież miały miejsce. Tych w Tarnowskich Górach nigdy nie brakuje. O jakich wydarzeniach najchętniej czytali tarnogórzanie?

 • Styczeń

Rok 2020 rozpoczął się od kwestii kolejowych. Pamiętacie petycję w sprawie przywrócenia połączenia między Tarnowskimi Górami a Opolem? Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 • Luty

Staszic? Sempołowska? A może inne liceum? W lutym poznaliśmy wyniki rankingu Perspektywy 2020, który co roku wyróżnia najlepsze szkoły w Polsce.

 • Marzec

W kolejnym miesiącu królowały już niestety tematy związane z covidem. Tarnogórzanie najczęściej czytali o mężczyźnie, który złamał kwarantannę, by... pobiegać.

 • Kwiecień

W miejscowości Nowe Chechło doszło do pożaru garażu. Na szczęście poszkodowanego udało się ocalić. O akcji ratunkowej z udziałem helikoptera przeczytać w naszym artykule.

 • Maj

Tarnogórzanie lubią pomagać potrzebującym i często stają na wysokości zadania, kiedy wymaga tego sytuacja. Pewnie dlatego tekst na temat schroniska dla zwierząt cieszył się taką popularnością.

 • Czerwiec

Kończący się rok przyniósł ze sobą także kilka miłych niespodzianek. Jedna z nich to spektakularna wygrana pewnego mieszkańca Radzionkowa. Ile cyfr pojawiło się na rachunku bankowym szczęściarza?

 • Lipiec

Pandemia pandemią, ale piękna pogoda minionego lata zachęcała do podróży. Dzięki przewoźnikowi ZebraBus z naszego miasta mogliśmy dojechać bezpośrednio aż do Zakopanego.

 • Sierpień

W tym roku musieliśmy obejść się bez tradycyjnych, wrześniowych Gwarków. Organizatorzy postanowili jednak nie poddawać się zupełnie. Postanowili zaproponować świętowanie w nieco odmiennej niż do tej pory formie.

 • Wrzesień

Czy w Tarnowskich Górach mogło dojść do politycznej zmiany i rozpadu koalicji? A może były to tylko plotki? Wątpliwości na ten temat rozwiewamy w naszym tekście.

 • Październik

Razem z jesienią nadeszła także druga fala koronawirusa. Niestety wywołała ona poważne zamieszanie organizacyjne i paraliż samorządów, który dotknął między innymi gminę Tworóg.

 • Listopad

Kto do tej pory nie słyszał o Michale Sporoniu, ten z pewnością spotkał się z tym nazwiskiem, od kilku tygodni bardzo popularnym nie tylko w naszym mieście, ale także całym województwie. Sprawa nauczyciela i radnego powiatowego stała się listopadowym tematem numer jeden w Tarnowskich Górach.

 • Grudzień

Grudzień to czas świąteczny, a więc może artykuł bożonarodzeniowy? Otóż nie. Najpoczytniejszym tekstem okazał się artykuł o planach budowy kolejnego marketu sieci Dino.

Małe postscriptum

Kończący się rok dla wielu z nas był okresem trudnym. Okazało się jednak, że nawet w tak wymagających warunkach jak pandemia można było znaleźć światełko nadziei, odnowić rodzinne więzi czy docenić wartość "normalności". Wszystkim Czytelnikom życzymy, by 2021 rok okazał się właśnie takim czasem zachwytu nad prostotą i pięknem codzienności.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie gory info

Podsumowanie tygodnia. Najciekawsze wydarzenia...

Tarnowskie gory info

Podsumowanie tygodnia. Co słychać w Tarnowskich...

Tarnowskie gory wiadomosci 1

Podsumowanie tygodnia. Najciekawsze wiadomości...

Tarnowskie Góry 14.-20.06

Podsumowanie tygodnia 14.-20.06

Tarnowskie Góry 31.05.-06.06.

Podsumowanie tygodnia 31.05.-06.06.

Tarnowskie gory info tg 2

Podsumowanie tygodnia 10.-16.05. Co działo się...

Tarnowskie gory info1

Podsumowanie tygodnia. Co słychać w Tarnowskich...