Kalety rozwijają się turystycznie. Na Małym Rynku powstanie punkt z informacjami i... kawą

Leśny Zakątek Śląska przygotowuje się na sezon letni. Z myślą o gościach zaplanowano nową inicjatywę. Skorzystają z niej również sami mieszkańcy.

UM Kalety
Kalety centrum informacji turystycznej

Centrum Informacji Turystycznej w Kaletach

Władze miasta zapowiadają, że w tym roku powstanie punkt, gdzie turyści będą mogli zapoznać się z najważniejszymi walorami okolic. Centrum będzie mieścić się na Małym Rynku, w jednym z miejskich lokali. Ma funkcjonować w sezonie turystycznym, a więc od maja do października.

- Główną ideą jego działania będzie promowanie kaletańskich atrakcji turystycznych m.in. Cisa Donnersmarcka, stanic rowerowych, Ichtioparku, pasieki edukacyjnej, zbiorników wodnych w Zielonej, toru rolkowego - tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta.
- Będzie tam również można nabyć foldery miejskich atrakcji turystycznych, gadżety, mapki, pocztówki, karnety do wypożyczalni miejskich - dodają.

Na kawę do Kalet

Kolejna informacja z pewnością ucieszy wielu mieszkańców. Przy Centrum planuje się także otworzyć małą kawiarenkę. Będzie ona posiadała ogródek letni. Seniorzy mieszkający na terenie Kalet będą mogli zamówić kawę bezpłatnie.

Kalety na weekend

Może Cię zainteresować:

Kalety polecają się na weekend. Jakie nowe atrakcje czekają na mieszkańców i gości?

Autor: Urszula Gołkowska

23/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon