Początek wakacji w Tarnowskich Górach. Na jakie wydarzenia warto się wybrać?

Pierwszy weekend lata, a Wy nie wiecie, jak go wykorzystać? Nic nie szkodzi. Mamy dla Was kilka podpowiedzi, co ciekawego będzie się działo w najbliższych dniach w Tarnowskich Górach i okolicach!

Urszula Gołkowska
Wakacje 2023 tarnowskie góry

Imprezy w sobotę, 24 czerwca

Zapowiada się weekend pełen wrażeń. Oferta imprez i wydarzeń jest naprawdę szeroka. W Tarnowskich Górach odbędzie się kolejna edycja Pchlego Targu. Będzie miał miejsce na parkingu pomiędzy ulicami Sienkiewicza, Sobieskiego i Strzelecką, potrwa od 8:00 do 12:00. Wystawcy nie muszą się wcześniej zapisywać. Na Pchlim Targu można wystawiać swój asortyment całkowicie za darmo.

Tego samego dnia zaplanowano Motoserce, a więc wydarzenie z motocyklami w roli głównej. Zainteresowani mogą zobaczyć paradę tych pojazdów, a później także pobawić się przy dźwiękach tarnogórskich zespołów. Cel jest jednak szczytny. W czasie wydarzenie odbędzie się akcja oddawania krwi. Impreza będzie mieć miejsce na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach (ul. Szczęść Boże 81).

Tarnogórska Rada Seniorów zaprasza wszystkich zainteresowanych na wspólny rajd rowerowy. Uczestnicy spotkają się na rynku w naszym mieście, skąd przejadą do Miasteczka Śląskiego i z powrotem. Trasa wyniesie około 35 kilometrów. Udział w przejeździe jest bezpłatny. Zbiórkę zaplanowano na godzinę 10:00 pod tarnogórskim ratuszem.

Krupski Młyn zachęca do wybrania się na Koncert na Łączce. Także w tym sezonie goście będą mogli doświadczyć spotkania z muzyką i naturą pod rozgwieżdżonym niebem. Wydarzenie ma miejsce przy Bajorku w Krupskim Młynie. W tym roku rozpocznie się o 22:30 i potrwa godzinę. Przed publicznością wystąpi Kleszcz razem z K-ESSENCE oraz gościnnym udziałem Koprucha.

Przed nami ważny dzień dla Miasteczka Śląskiego. W Parku Rubina spotkają się mieszkańcy i przyjezdni gości, by dobrze spędzić czas, posłuchać znanych artystów oraz poimprezować w ramach Święta Miasta. Rozpocznie się ono o godzinie 16:00.

To nie wszystko. W Miasteczku Śląskim będzie można również zobaczyć walki i konkursy średniowiecznych grup rekonstrukcyjnych. Podobnie jak dwa lata temu, do powiatu tarnogórskiego znów zjadą pasjonaci z różnych stron Polski na Golęszyckie Zmagania 2023. Najważniejszym dniem będzie sobota, 24 czerwca. Organizatorzy zaplanowali na ten czas zmagania pomiędzy uczestnikami eventu.

Imprezy w niedzielę, 25 czerwca

Także tego dnia czeka nas niemało atrakcji. W Parku Miejskim rodzice z maluchami mogą przybyć na Śniadanie na Polanie. W planach wiele ciekawych propozycji: gry, zabawy, animacje, zamki dmuchane, zajęcia sportowe, strefa gastronomiczna. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00, a zakończy o 14:00.

W centrum zorganizowana zostanie gra miejska śladami wojsk brytyjskich. Podczas zabawy uczestnicy przeniosą się w czasie do dwudziestolecia międzywojennego. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy zgłosić się między godziną 12:00 i 14:00 w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej przy ul. Gliwickiej 2. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Na zakończenie przedstawiamy jeszcze zaproszenie od tarnogórskich muzealników na wykład poświęcony Friedrichowi Augustowi Bouterwekowi. Podczas spotkania uczestnicy poznają więcej szczegółów dotyczących związków artysty ze Srebrnym Miastem.

Wakacje tarnowskie góry warsztaty

Może Cię zainteresować:

Wakacje 2023 w tarnogórskiej bibliotece. Ruszyły zapisy na warsztaty

Autor: Urszula Gołkowska

14/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon